reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Camera incelemesi

SAMSUNG AKILLI FOTOĞRAF MAKİNELERİ SEGMENTİNE GÜÇLÜ BİR GİRİŞ YAPARAK GİRİŞ YAPARAK DİKKATLERİ ÜZERİNDE TOPLUYOR. ANDROID’İN EN SON SÜRÜMÜ 4.1 JELLY BEAN İŞLETİM SİSTEMİ, DÖRT ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİSİ VE DİĞER TEKNİK ÖZELLİKLERİYLE PİYASADAKİ ÇOK AKILLI TELEFONUN BİLE ÖNÜNE GEÇİYOR

Android işletim sistemli ilk fotoğraf makinesi Polaroid SC1630 Smart Camera, ardından Nikon Coolpix S800 ve Play Memories kamera uygulamaları adı altında yalnızca kendi uygulamalarına yer veren değiştirilebilir lensli aynasız Sony NEX-5R akıllı fotoğraf makinelerinin ilk adımlarını attı. Samsung Galaxy Camera daha birçok yeni akıllı telefonda bile bulunmayan Android’in en son sürümü 4.1 Jelly Bean işletim sistemi, 16 megapiksellik çözünürlük, 21x optik zoom gibi özelliklerle rakiplerinden sıyrılarak akıllı fotoğraf makinesi pazarının lideri konumuna daha piyasaya çıktığı anda yerleşti.

İLK BAKIŞ
Önden bakıldığında herhangi bir kompakt fotoğraf makinesine benzese de arkasını çevirip ekrana baktığınızda sizi tanıdık bildik Android arayüzü karşılıyor. Izgaraya oturmuş Android ikonlarını görünce cihazın yeteneklerini daha iyi kavrıyorsunuz. Samsung Galaxy Camera her şeyden önce çok güçlü bir akıllı cihaz. 4,8 inçlik dev ekranı sayesinde cihazı iyi bir multimedya cihazı gibi düşünebilirsiniz. 3G bağlantı yeteneği sayesinde her an her yerde Android deneyimini yaşamanıza izin veren cihazın tabii ki birinci önceliği fotoğraf çekmek. Bunu elinize aldığınız ilk anda hissediyorsunuz çünkü cihazla fotoğraf çekmek istediğinizde anında ergonomik yapısıyla elinize oturuyor ve sağlamlık hissiyle fotoğraf çekerken size güven veriyor. Fakat ergonomik kasanın dezavantajını örneğin cihazı oyun oynamak için kullandığınızda görüyorsunuz. Yanlış anlaşılmasın; “Samsung Galaxy Camera ile oyun oynanmaz” demiyoruz. Sadece ön yüzdeki lens ve tutma yeri çıkıntı yaptığı için ve akıllı telefonların yaklaşık iki katı kalınlığında olduğu için bir akıllı telefon ya da tabletle olduğu kadar rahat oyun oynayamayacağınızı belirtmek istedik. Gövdeyi tarif etmemiz gerekirse boyut ve ağırlık olarak gelişmiş bir akıllı telefonla incecik bir kompakt fotoğraf makinesini sırt sırta yapıştırdığınızı düşünün. İşte o kadar. Daha fazla söze gerek yok. Cihazın eni boyu da sağladıkları da zaten bunu doğruluyor. Telefonla konuşmanızı sağlamıyor fakat sonuçta ikisinin toplamı kadar bir fiyata da sahip olmadığı için fiyat performans dengesinin iyi kurulduğunu söyleyebiliriz.