reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den 2019 özelinde rakamsal amiral gemisi açıklaması

Akıllı telefon devi Huawei, 2019’da satışa sunduğu amiral gemisi için önemli bir açıklamada bulundu. Firma dikkat çeken bir rakam paylaştı.

Huawei, 2019’da 240 milyondan fazla akıllı telefon sevkiyatı yaptı. İşte kısa süre önce bu rakamın 44 milyon kadarını amiral gemisi telefonların oluşturduğu açıklandı. Tüm dünya geneli için verilen bu rakam, 2019’da çıkan Mate ve P serisi akıllı telefonlardan oluşuyor. Firmanın 2019’daki amiral gemilerinin büyük bölümü Google lisansına sahip olduğundan büyük ses getirmeyi başarmıştı. Özellikle kamerada sınırları zorlayan P30 serisiyle çok büyük dikkat çeken Huawei, 2019 toplamındaki 44 milyon ile gerçekten güzel bir başarıya imza atmış gibi görünüyor. Çünkü biliyorsunuz amiral gemisi cihazlara artık eskisi kadar talep yok. İnsanlar artık artan fiyatlar nedeniyle orta düzey bütçe dostu sınıfa yöneliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, 2020 yılında 240 milyonu geçemeyebilir

Çünkü Android lisansının yeni cihazlarda olmaması talebi ciddi şekilde aşağıya çekiyor. Firma bunu HMS altyapısı ve AppGallery ile çözmeye çalışıyor. Ancak yine de Huawei’nin özellikle amiral gemisi seviyesinde Çin dışındaki kullanıcıları ikna etmesi çok kolay olabilecek gibi görünmüyor. Peki Türkiye’de durum ne? Türkiye’de Android lisansı olmayan Mate 30 Pro modeli satılıyor. Yakında yine Android lisansı bulunmayan P40 ailesi de geliyor. Bu modellerin Türkiye’de ne kadar satacağı büyük merak uyandırıyor. Çünkü fiyatların düşük olma ihtimali bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın 2020’deki ilk amiral gemileri ile tanışın