reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

netflix-rakibi-disney

Disney+’ın aylık ücreti ve yayın tarihi belli oldu

Apple TV+’ın tanıtılmasının ardından Netflix’e rakip bir diğer servis olan Disney+’ın açılış tarihi ve fiyatı belli oldu.

Advertisement

Geçtiğimiz yılın sonunda tanıtılan video servisi hakkında yeni detaylar da ortaya çıktı. 25 orijinal dizi ve 10 orijinal film haricinde 7.500 güncel içeriğin yer alacağı serviste şu an da yayında olmayan televizyon programlarının da yer alacağı belirtiliyor. National Geographic Channel ile iş birliğine imza atan Disney, 250 saatlik belgeseli de kullanıcılara sunuacağı ifade ediliyor. Video servisi kasım ayında yayın hayatına başlayacak. Kullanıcılar video servisine üye olmak istedikleri taktirde 7 doları, yıllık üye olmak istediklerinde ise 70 doları gözden çıkarması gerekiyor. Netflix’te olduğu gibi çevrim dışı desteği de sunan serviste içeriklerin 4K çözünürlükte olacağını da belirtelim. 12 Kasım’da Amerika’da hizmete sunulacak servisin ilk etapta Türkiye’de çalışması beklenmiyor.

Şirketin diğer platformlara sattığı içerikleri tekrardan kendi bünyesine katma çalışmalarını da sürdürüyor. Şİrket, anlaşmaların tamamlanmasının 4 yılı bulabileceğini söylüyor. Bu süre uzun bir süre olsa da servisin ilk etapta içerikle ilgili bir sorun yaşatması beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney+ iddialı içeriklerle geliyor

Video servisinde Marvel, Pixar, Lucasfilm ve 20th Century Fox’un içeriklerinin yer alacağını belirtelim. Disney+’ın Türkiye’ye gelmesini merakla bekliyoruz. Video servisinin Türkiye’ye gelmesi durumunda aylık ücretinin 40 TL olmasını bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı