reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için heyecanlandıran “hoparlör” detayı

25 Şubat tarihinde resmi olarak lanse edilecek Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘ın yeni bir detayı daha ortaya çıktı. Görünüşe bakılırsa telefonlar ses konusunda sınırları zorlayacak.

Samsung‘un gündemden düşmeyen telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, artık hemen her açıdan netleşmiş durumda. Artık beraberlerinde gelecek aksesuarlar ve kılıfları dahi bilinen telefonlar, ses konusunda da çok iyi olacak. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre iki cihazda AKG tarafından özelleştirilmiş stereo Dolby Surround hoparlör sistemi üzerine kurulacak. Çift hoparlör sistemiyle üst seviye ses verecek olan ürünler, böylece birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecekler. Razer Phone kadar ses vermeleri beklenmeyen telefonlar, burada daha çok kaliteleriyle öne çıkacak. Kutularından da yine AKG imzalı kulaklık çıkması beklenen S9 ailesi, ses konusunda üst seviyeyi bir adım yukarıya taşıyacak gibi görünüyor. Buna ek olarak telefonların dijital asistan Bixby için de önemli yenilikler getireceği söyleniyor. Buna göre Bixby Vision üzerinden kamera tabanlı anlık dil çevirisi yapılabilecek. Burada Google Translate’den güç alacak asistan, yine Google üzerinden çevresindeki mekanları AR formunda daha iyi tanıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın bilinen teknik özellikleri

Artık kesinleştiği üzere Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekran yer alıyor. Yerine göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile satışa sunulacak telefonlardan Plus modelde 6 GB RAM ve 128 GB depolama, normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB depolama bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyan üretici, Galaxy S9+’da artık kesinleştiği üzere çiftli kurulum kullanıyor. 12 megapiksel çözünürlükteki bu kameraların F1.5 ve F2.4 diyafram değerlerine sahip olacağı belirtiliyor.