reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari LaFerrari

Mercedes R50

Aston Martin RB001

Porsche 918

Sokağa çıkmaya hazır “hiper otomobil”: SCG003S

Scuderia Cameron Glickenhaus ekibi pist yarışlarındaki başarısını asfalta taşımaya karar verdi. Ortaya ise asfalta inmeyi bekleyen bir canavar çıktı.

Hız kelimesine yeni anlam katan ve bir üst seviyeye taşıyan hiper segment otomobiller erişebildikleri hızların yanı sıra adeta hava aracına benzeyen fantastik tasarımlarıyla da farklarını ortaya koyuyor. Her kulvarda olduğu gibi bu segmenttede kıyasıya bir sol şerit mücadelesi mevcut. Mercedes’in R50 ve Aston Martin’in RB-001 ile yeni bir boyut kazanan segmentin çekişmesini izlemek biz otomobil tutkunları için ise ayrı bir keyif. Şimdi ise kalem kağıtlarımızı çıkartıp bu segmente yeni bir canavarı yazma zamanı. Scuderia Cameron Glickenhaus‘un SCG003S modeli kralların tahtını sallamak için yola çıkmaya hazırlanıyor.

scg2
Scuderia Cameron Glickenhaus, teknik yeteneklerini 2015 yılında tüm dünyaya oldukça geçerli bir kanıtla ispatlamış bir üretici. Scuderia Cameron Glickenhaus, SCG003 modeli ile Nürburgring‘de elde ettiği 6.42‘lik derecesiyle dünya rekoru kırma başarısı göstermiş bir ekipten oluşuyor. SCG003S modeli Scuderia Cameron Glickenhaus ekibinin pist yeteneklerini asfalta taşıyacak bir model olarak kıyasıya bir rekabetin ortasına girmek için ise gün sayıyor. Bu segmentte fark yaratan en önemli kriterlerden biri olan ağırlık konusunda araca eşlik eden karbon fiber komponentler 750 beygirlik bu canavarın hızlanması konusunda pozitif bir etki sağlıyor. SCG003S’in 750 beygir güç üreten motoru 4.4 litre hacminde ve twinTurbo destekli. Marka yetkilileri henüz açıklamasa da aracın silindir kanadında ise sekiz silindirlik takımın görev yapması bekleniyor. Tüm bu motor ve karbon fiber şasi kombinasyonu ile 0’dan 100’e üç saniyenin altında erişebilen SCG003S’in maksimum sürati ise saatte 350 km.

Aracın en dikkat çekici özelliklerinden birisi de Formula 1 araçlarından yer verilen pushrod süspansiyon sistemi. Bu süspansiyon sistemi, kullanıcının yetenekleri dahilinde otomobilin maksimum limitlerde kontrolünü sağlayan ve sürüş deneyiminde fark yaratan bir sistem. Scuderia Cameron Glickenhaus ekibi SCG003S için net bir fiyat açıklamasa da aracın bir milyon dolar‘ın üzerinde olmasına kesin gözü ile bakılıyor. Ferrari, Porsche, Lamborghini gibi üreticiler ile hemen hemen eşit bir fiyat aralığında satışa çıkacak olan modelin ne kadar tercih edileceği ise merak ediliyor.