reklamı kapat

POPÜLER

Subaru

İkonik ruh meydan okumaya devam ediyor; 2019 Subaru Crosstrek Desert Racer

Geçtiğimiz sezonların başarılı ismi Subaru Crosstrek Desert Racer, 2019 model yılıyla da düzenlenecek etkinliklerin favorileri arasında.

Motor sporları tarihinde bizlere eşsiz rekabetler sunan önemli isimlerden birisi hiç şüphesiz Subaru. 80’li yıllarda Lancia ve Audi’nin adeta fitilini ateşlediği yeni nesil ralli savaşları, Subaru ve Mitsubishi ikilisinin ruhuna da adeta ilham oldu. Impreza ile birlikte artık bir ikon haline gelen renk paleti ve Fuji Heavy Industries yıldızları bugün hala farklı alanlarda bu ruhu taşıyor. Baja serisi yarışlarına katılmak üzere yaklaşık 3 yıldır devamlılığı sürdürülen proje, bu sezon için de şu anda karşımızda duran 2019 Subaru Crosstrek Desert Racer ile devam edecek. Çekici Buggy mimarisinin Mad Max nitelikleriyle buluştuğu model iki önemli yarışta ön planda olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Subaru Crosstrek Desert Racer zorlu şartlarda sahne alacak

Aslında Crosstrek ismi Subaru’ya özel ilgi duyan pek çok kişi için hiç de yabancı değil. Ülkemizde XV adıyla satılan kompakt SUV modeli, Amerika pazarında ise bu isimle kullanıcılarla buluşuyor. Buggy modelinde ise isim benzerliği dışında herhangi bir ortak karakter bulmak neredeyse imkansız. Aracım motor bölümünde 2,5 litre hacminde bir ünitenin kullanıldığını görüyoruz. Boxer yapıdaki bu motor ürettiği 300 beygirlik güçle Crosstrek Desert Racer’ı dayanıklılık konusunda oldukça zorlayıcı şartlar barındıran çöl yarışlarında ileriye taşıyacak. Bu yarışların giriş seviyesinde 780 kilometre olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Geçtiğimiz süreçte önemli başarılar yakalamayı başaran araç önümüzdeki haziran ve kasım aylarında düzenlenecek yarışlarda sahne alacak.

İlginizi çekebilir

Lynk & Co 03 yarış aracı