reklamı kapat

POPÜLER

subaru

Elektrik ve benzinle 772 kilometre menzil; işte 2019 Subaru “XV” Hybrid

Markasının ürün gamında bir ilkle gelen 2019 Subaru “XV” Hybrid, Amerika pazarındaki Crosstrek versiyonu üzerinden küresel tanıtımını gerçekleştirdi.

Kasım ayının son günlerine yaklaştığımız şu günlerde Los Angeles Otomobil Fuarı‘na da adım adım yaklaşıyoruz. Listemizde Türkiye’yi ilgilendirenler arasında yer alan Subaru Crosstrek, fuar öncesinde nihayet resmiyete kavuştu. Ülkemizde XV adıyla satılan otomobilini ilk kez hibrit olarak satışa sunmaya hazırlanan Subaru, versiyonla ilgili beklentileri, açıkladığı rakamlarla büyük oranda karşılayacak gibi görünüyor. Şarj edilebilir yapıda olan sistemi StarDrive adını verdiği 2.0 litrelik boxer motorla bir araya getirerek oluşturan marka, verimlilik olarak da hiç fena sayılmayan rakamlar elde etmeyi başarmış durumda.

subaru

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Önümüzdeki yıldan itibaren kademeli olarak satışlarına başlanacağı açıklanan otomobille ilgili ihtiyaç duyduğumuz tüm öncelikli rakamlar paylaşılmış durumda. İçten yanmalıyla birlikte iki adet elektrik motorunun görev yaptığı bu birliktelikten yaklaşık 150 beygir gibi bir güç ortaya çıktığını görüyoruz. Bu rakamı simetrik dört tekerlekten çekiş sistemi üzerinden yere aktaran otomobilin 0’dan 100’e hızlanma değeri, standart versiyondan 1 saniye daha iyileştirilmiş durumda. İşin daha fazla merak edilen kısmı olan tutumluluk kısmına baktığımızda ilk olarak saf elektrik modu dikkatimizi çekiyor. Bu modda 27 kilometreye kadar yol kat edebildiği açıklanan Crosstrek hibrit, maksimumdaysa 104 km/s hıza erişebilecek. Elektrikle birlikte benzinli motorun menzilini de dahil ettiğimizde tek seferde 772 kilometrelik yol kat etmenin mümkün olduğunu görüyoruz. Amerika’da yaklaşık 35.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak olan modelin Türkiye’ye yansımasını hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Subaru Viziv Performance