reklamı kapat

POPÜLER

Türk ressamdan Subaru XV ile sanat gözünü bir araya getiren özel proje

Tabiat ve sanatın bir araya getirildiği organizasyonda sergilenen Subaru XV projesinin üzerinde ressam Prof. Dr. Orhan Cebrailoğlu’nun imzası var.

Bir süredir yeni modeliyle Türkiye yollarında gezinmeye devam eden Subaru XV, çok güzel bir projenin başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Ressam Prof. Dr. Orhan Cebrailoğlu tarafından bir sanat eserine dönüştürülmek üzere merkeze alınan otomobil; “Tabiat, bağ, sanat harmonisi” mottosuyla düzenlenen festival kapsamında bir tuval olarak kullanıldı. Sanatçının dışavurumcu tarzıyla sanat eserine dönüşen Subaru XV, etkinlik sonrasında markanın showroomlarında sergilenecek. İlk gösterimi, Şarköy’de düzenlenen II. Uluslararası Chateau Kalpak Sanat Festivali kapsamında yapılan proje sanatseverler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılaşan Subaru XV festivalin yıldızı oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Herhangi bir zarar görmedi

Festivalde tuval olarak kullanılan Subaru XV’nin dış yüzeyinde orijinal boyası zarar görmeyecek şekilde özel bir malzemeyle kaplandığını görüyoruz. Festivale katılan sanatseverler, 1 hafta süresince bağ içerisinde sanatçılar tarafından üretilen eserlerinin yanı sıra Subaru modellerini de inceleme ve deneyimleme imkânı buldu. Sanatseverler, üzüm bağları arasında oluşturulan off-road parkurunda Outback, Forester ve XV modellerinin arazi yeteneğini test etme şansı yakaladılar. Prof. Dr. Orhan Cebrailoğlu, Subaru XV ile ortaya çıkardığı eser hakkında şunları söyledi: “Dışa vurumcu tarzımın ve sanatımın ritmik hareketlerinin Subaru XV ile uyum gösterdiğine inanıyorum. Subaru XV’nin çok yönlülüğü, maceracı yanı ve cesur tasarımının sanat anlayışımla bir araya gelmesiyle bu benzersiz eser ortaya çıktı”.