reklamı kapat

POPÜLER

Spotify lite beta

Kullanıcıları memnun edecek yeni sürüm: Spotify Lite

En çok kullanılan müzik platformlarından birisi olan Spotify, şimdi yeni bir beta versiyonu kullanıma sundu. Daha düşük Android sistemler için Spotify Lite çıktı.

Spotify Lite beta sürümü ilk olarak Hindistan‘da kullanıma sunuldu. Bunun nedeni ise orta ve düşük sistemlere sahip Android telefonların yoğun olarak burada kullanılması. Şirket işte bu cihazların platformu daha iyi performans ile kullanması için Spotify Lite sürümünü ortaya çıkarttı. Spotify’ın standart bir kullanıcısının kullandığı alan 2 GB’ın üzerine çıkabiliyor. Bu yeni sürüm sayesinde ise 10 MB gibi bir boyut, normal sürümünden neredeyse hiçbir farkı olmayan özellikler için yeterli oluyor. Bu sayede düşük sisteme sahip telefonları da tatmin edecek bir performans sağlanmış oluyor. Düşük sistemler için geliştirilen bu uygulama aynı zamanda düşük internet bağlantısıyla da kolaylıkla çalışıyor. Bu sayede ise internet bağlantısında sorun yaşayanlar da kolaylıkla uygulamadan faydalanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

500 Milyon kişi Spotify kullanıyor

Spotify Beta Lite Endonezya, Filipinler, Malezya, Meksika ve Brezilya gibi pazarlarda yapılan başarılı testlerden sonra, sonra Hindistan’da sürülmeye karar verildi. Şirketin Hindistan Genel Müdürü Amarjit Batra, “Spotify’ın Lite sürümü, kullanıcıların milyonlarca şarkıyı ücretsiz çalmalarını sağlaması, telefonlarda daha az yer kaplaması ve hareket halindeyken kullanmaları için veri tasarrufu sağlaması nedeniyle önemli bir adımdır.” dedi. Hindistan’a gelen ana uygulama şubat ayındaki lansmanda bir milyon kişiyi bir araya getirmişti.

İlginizi çekebilir

100 milyonluk Spotify’dan ilginç yeni sistem