reklamı kapat

POPÜLER

State of Play The Last of Us 2

The Last of Us 2 çıkış tarihi, özel versiyonları ve Türkçe müjdesi [Video]

Heyecanla beklenen The Last of Us 2, PlayStation’ın dün gerçekleştirilen State of Play etkinliğinde nihayet tarihi açıkladı. Türkiye’deki oyuncular içinse daha büyük bir sürpriz var.

PlayStation cephesinin belki de en heyecanla beklenen oyunu The Last of Us 2 nihayet State of Play etkinliğinde çıkış tarihini ve farklı versiyonlarını oyuncularla paylaştı. PS4’e özel olarak geliştirilen oyun 21 Şubat 2020‘de oyuncuların beğenisine sunulacak. Bu da geçmişteki sızıntıları doğruluyor. Yine sızıntıları haklı çıkaracak şekilde oyunun dört farklı versiyonu olacağı da kesinleşti. Standard Edition, Special Edition, Collector’s Edition, Ellie Edition olmak üzere gört farklı sürüm kutu içeriğinde farklılıklarla geliyor. Standart versiyon 60 dolarlık fiyat etiketiyle oyunu içeriyor. 80 dolarlık Special Edition’da 48 sayfalık oyun için hazırlanmış özel bir kitapçık ve oyunu muhafaza edebileceğiniz metal kutu bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Last of Us 2, Tükçe dublaj ve altyazı ile!

170 dolarlık Collector’s Edition metal kutu, 48 sayfalık özel kitapçık dışında bir teşekkür mektubu, Ellie’nin bilekliği, Ellie’nin figürü ve 6 farklı rozeti barındırıyor. Gelelim herkesin merak ettiği Ellie Edition‘a. İçeriği daha yayınlanmadan sızıntılarıyla dahi kendinden hayli bahsettiren bu versiyon tam 230 dolar fiyata sahip. Collector’s Edition’ın içeriğini barındıran bu sürümde ayrıca Ellie’nin sırt çantasına, oyunun orijinal müziklerinin plağına, 5’li çıkartma paketine sahip olabiliyorsunuz. Ellie Edition’ın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Oyunun duyurusunun Türkiye’deki kullanıcılar için ayrı bir önemi bulunuyor. Zira oyunun Türkçe dublaj ve altyazı seçeneğiyle satışa sunulacağı resmi açıklamalar arasındaki yerini aldı. Ayrıca Türkçe altyazılı fragman da paylaşıldı. Şimdilik Standart ve Dijital Deluxe versiyonlarının Türkiye mağazasında ön siparişe açıldığını belirtelim. Standart sürüm 429 TL fiyatla satışa sunulurken Digital Deluxe Edition’a 489 TL‘ye sahip olunabiliyor. Fragmanında heyecan verici bir hikayeyi daha bizlerle paylaşacağını müjdeleyen oyunda, fragmanın sonunda oyuncuları da bir sürpriz bekliyor. Ancak bu bilginin bazı oyuncular için “spoiler” anlamına gelebileceğini belirtelim. Bu mini uyarıyla beraber; State of Play etkinliğinde tarihi müjdeleyen fragmanın Türkçe altyazılı versiyonunu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.