reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame’in en önemli sahnesinde Shuri’nin gizli kalan katkısı

Black Panther’in kız kardeşi Shuri’nin Avengers Endgame filminin en önemli sahnesinde herkes tarafından fark edilmeyen önemli bir katkısı olduğu ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in en önemli anları kahramanlarımızın Thanos ve ordusuna karşı verdiği mücadeleydi. Hulk’ın beş sene önce toz bulutuna dönüşenleri geri döndürmesinin ardından büyük mücadele başladı. Başlangıçta sadece Iron Man, Captain America ve Thor‘un yer aldığı mücadele hayata dönen diğer kahramanların da dahil olmasıyla giderek büyüdü. Bu noktada en kritik anlardan biri Captain America’nın Falcon’un sesini duymasıydı. Daha sonra Doctor Strange tarafından açılan portallar sayesinde herkes aynı yerde toplandı. Peki Captain America’nın Wakanda’da olan ve yeni hayata dönen Sam Wilson’ı duyması nasıl mümkün oldu?

Avengers Endgame filminde Shuri detayı

Reddit kullanıcılarından shadyarya25 Marvel hayranlarının merak ettiği soruya oldukça net bir yanıt sundu. Black Panther’in kız kardeşi Shuri daha önce Avengers üyelerine yeni bir iletişim aracı vermişti. Bunu teslim ettiği sırada da “Yeni iletişim aracınız bu. Kore’den geldi ve kapsama alanı sınırsız” demişti. Avengers Endgame’in kilit sahnesinde Captain America’nın dünyanın öteki ucundaki Sam Wilson’ı duyması bu şekilde mümkün oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkatli izleyicilerin kafasını kurcalayan soru işareti de dikkatli Marvel hayranının bu detayı paylaşmasıyla birlikte açıklık kazanmış oldu. Shuri’nin zekası ve etkisi de böylece bir kez daha ortaya çıktı.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı