reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Marvel stüdyolarının gururu ilan edilen şaşırtıcı film

Marvel stüdyolarının on senelik geçmişi içinde en fazla gurur duyduğu projenin ne olduğunu Disney CEO‘su Bob Iger açıkladı. Bu tercih izleyicileri fazlasıyla şaşırtacak.

Marvel Sinematik Evreni‘nin heyecan uyandıran macerası 2008 senesinde ilk Iron Man filmiyle başladı. Bu maceranın ulaştığı nokta Avengers Endgame oldu. Tüm kahramanları bir araya getiren bu devasa yapım sinema tarihinin en çok izlenen filmi oldu. Kırdığı önemli rekorla tarihe adını altın harflerle yazdırmayı başarmış oldu. Onun hemen ardından izlediğimiz Spider-Man Far From Home da Marvel Sinematik Evreni’nin en güncel yapımı. Bu durum Black Widow filminin vizyona girmesiyle değişecek.

Marvel en çok Black Panther ile gurur duyuyor

Marvel’ın işleri tıpkı 20th Century Fox ve Lucasfilm gibi Disney çatısı altında yer alıyor. Disney CEO’su Bob Iger son zamanlar yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Iger son olarak ekipçe en gurur duydukları projeyi şu sözlerle açıkladı: “Şimdiye kadar yaptığımız işler içinde Black Panther kadar gurur duyduğum bir yapım yok.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası stüdyonun en gurur duyduğu işin Avengers Endgame olmasını beklerdik. Farklı filmlerden Marvel kahramanlarını bir araya getiren, oyuncu kadrosu yıldız isimlerden oluşan ve kazancıyla sinema tarihine geçen bu yapım yerine Black Panther’in tercih edilmesi başta şaşırtıcı gelse de, aslında normal bir tercih. Black Panther, Marvel stüdyolarının en çok kazandıran solo filmi olmasının yanı sıra her anlamda olumlu yorumlar alması ve kültürel katkısı ile öne çıktı. Özetle Marvel’ın hem en zor hem de en hatasız projesi diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı