reklamı kapat

POPÜLER

disney marvel

Disney stüdyolarının riskli Marvel hamlesi

Disney’in büyük çatısı altında yer alan Marvel cephesinde yaşanan önemli problemin alınan riskli bir karar ardından çözüldüğü ortaya çıktı. Bu durumu açıklayan Disney CEO’su Bob Iger oldu.

Son zamanlarda dikkat çekici açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Disney CEO‘su Bob Iger Marvel içinde yaşanan ciddi bir problemin gün yüzüne çıkmasına vesile oldu. Bob Iger yaptığı açıklamayla Marvel Entertainment yöneticilerinden Ike Perlmutter ve Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige arasında ciddi bir gerginlik olduğunu, bu durumun üretilen projeleri doğrudan etkilediğini ve Disney’in aldığı riskli bir kararla sorunu çözdüğünü ifade etti. Bu doğrultuda Kevin Feige, Marvel Entertainment yerine doğrudan Disney’le muhattap olmaya başladı.

Disney tarafından çözülen Marvel problemi

“Kevin Feige, film sektörünün en yetenekli yapımcılarından biri. Fakat New York ofisine bağlı olarak çalışıyor olması onun başarıya ulaşma sürecini daha gergin bir hale getiriyordu. Bu duruma müdahale etmemiz gerektiğinin farkındaydık. Bu yüzden Mayıs 2015’te Marvel stüdyolarının Marvel Entertainment yerine direkt olarak Walt Disney Stüdyoları’ndan Alan Horn’a bağlanmasına karar verdik. Böylece Kevin Feige aldığı kararları Marvel Entertainment yerine doğrudan Disney stüdyolarına iletmeye başladı. Böylece şirket içi gerginlik azalmış oldu. Kevin Feige gibi başarılı birini kaybetmedik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bob Iger’ın kapsamlı açıklaması sayesinde Marvel içinde yaşanan problem ve bu sorunun nasıl çözüldüğü gün yüzüne çıkıyor. Kararın sonucunun ne kadar başarılı olduğu ise ortada.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı