reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminde dikkatlerden kaçan büyük hata

Avengers Endgame filminin Blu-ray versiyonunun çıkmasıyla birlikte Marvel hayranları sinemada gözden kaçan hataları teker teker fark etmeye başlıyor. Bunlardan biri filmin final mücadelesi sırasında yaşanıyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in en önemli sahnelerinden biri finalde Thanos ve ordusuna karşı verilen mücadeleydi. Bu sahnede yeşil perdelerin ve görsel efektlerin fazlasıyla kullanıldığını biliyoruz. Aksi halde onca kahramanı bir araya getirmek ve bu muhteşem mücadeleyi yaratmak imkansız. Fakat bu savaş sahnesinde yapılan bariz bir hata olduğu fark edildi. Durum Marvel hayranları tarafından Reddit’te paylaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Büyük Avengers Endgame hatası

Tprime117 isimli kullanıcı görsel efektlerin özensizce kullanıldığına yaptığı paylaşımla dikkat çekti. Şahin gözlü izleyici dövüş sahnesinin başında Captain America’nın Cull Obsidian karakterine karşı mücadele verdiğini belirtiyor. Ardından kamera hareket ediyor ve etrafta yaşanan diğer mücadeleleri gösteriyor. Ardından enteresan bir şekilde Cull Obsidian bir kez daha karşımıza çıkıyor. Bu sefer onu Korg ve Drax ile dövüşürken görüyoruz. Karakterin aynı anda iki yerde olabilmesi Marvel Sinematik Evreni içinde mümkün değil. Buradan anlıyoruz ki sahne tasarlanırken karakter yanlışlıkla iki kez kullanılmış.

Bu Avengers Endgame filminde hikaye devamlılığı açısından gerçekten büyük bir hata. Bunun şimdiye kadar fark edilmemesinin nedeni ise bahsettiğimiz savaş sahnesinin aksiyon dolu olması ve çok hızlı ilerlemesi. Yani bunu fark edebilmek için gerçekten dikkatli bir izleyici olmak gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı