reklamı kapat

POPÜLER

Netflix benzeri interaktif YouTube filmi

İnteraktif YouTube filminden ilk fragman [Video]

Netflix filmi Black Mirror: Bandersnatch‘in interaktif macerasının yakaladığı başarıdan sonra YouTube da kendi orijinalleri arasına interaktif bir film katıyor: A Heist with Markiplier.

Advertisement

Netflix, interaktif film Black Mirror: Bandersnatch ile tüm dikkatleri kendine çekince YouTube da çok geçmeden interaktif bir yapımla karşımıza çıkacağını müjdelemişti. Nisan 2019’da bu alana yapacağı yatırımları artıracağını açıklayan popüler video paylaşım servisinin interaktif filmlerinden A Heist with Markiplier ise kendini ilk fragmanıyla gösterdi. Oyun videolarıyla popüler bir isim olan Markiplier önderliğindeki film bizi interaktif bir soygunun tam ortasına götürüyor. Filmde Markiplier dışında tanıdık isimler de görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix sonrası YouTube devasa yapımıyla karşımızda

Black Mirror: Bandersnatch çıktıktan sonra büyük ilgi toplasa da, yapım esasen ciddi eleştiriler de almıştı. Onların başında pek de tatmin edici olmayan finaller geliyordu. YouTube bu konuda notlarını almış gibi görünüyor. Yapılan açıklamaya göre film için 61 video çekilmiş ve yapımda 31 olası finale ulaşmak mümkün oluyor. Bu da elbette izleyicileri heycanlandıran bir detay. Her ne kadar A Heist with Markiplier, YouTube’un ilk “macerayı kendin belirle” tarzındaki yapımı olsa da, Markiplier’ın geçmişte bu konuda deneyimi olduğunu da kaydedelim. YouTuber’ın 10 farklı sona ulaşabileceğiniz A Date with Markiplier isimli 2017 tarihli bir yapımı da bulunuyor.

İnteraktif YouTube filminin Black Mirror: Bandersnatch kadar ilgi çekip çekmeyeceği ise meçhul. Ancak bunu öğrenmek için neyse ki fazla beklemeyeceğiz. A Heist with Markiplier, 30 Ekim‘de platformdaki yerini alacak. Yayınlanan fragmanı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.