reklamı kapat

POPÜLER

narcos

Netflix’teki içerikleri Türkçe altyazılı izleyin

Dünyanın en büyük medya sağlayıcılarından biri olan Netflix bilindiği üzere geçtiğimiz hafta tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de kullanıma sunuldu. Netflix Türkiye’de yayın hayatına başlasa da serviste Türkçe dil desteği ne yazık ki şu an için yeterli değil. Şu anda sadece 15 içerikte Türkçe dil ve dublaj seçeneği sunan Netflix’in bu rakamı ilerleyen günlerde artırması bekleniyor. Netflix’e abone olup da servisteki içerikleri Türkçe altyazıyla birlikte izlemeyi düşünüyorsanız size güzel bir haberimiz var. Netflix’in Türkçe altyazı desteğini sunmasını beklemek istemeyen kullanıcılara Chrome için geliştirilen bir eklenti yardımcı oluyor.

Super Netflix adı verilen eklenti Google Chrome veya Yandex Browser tarayıcısına indirildikten sonra Netflix’teki içerikleri Türkçe altyazı desteğiyle izlemek mümkün hale geliyor. Bu eklentinin indirilmesinin ardından kullanıcıların Türkçe altyazı desteği için Divxplanet’tan veya SubFlicks’ten faydalanması gerekiyor. Türkçe dil desteği için ilk etapta SubFlicks’e bakılması eğer burada Türkçe altyazı desteği yoksa Divxplanet’a bakılması gerekiyor.

İsterseniz ilk etapta Netflix’e altyazı desteğinin nasıl eklendiğinden kısaca bahsedelim. Son günlerin popüler dizilerinden Narcos’un Türkçe dil desteği için Netflix ile uyumlu SubFlicks’ten yararlandık. SubFlicks’ten indirdiğimiz altyazı Netflix içeriğiyle direkt uyumlu olduğu için altyazıyı farklı bir formata çevirmedik. Altyazının Netflix’e aktarılması ise oldukça kolay bir şekilde gerçekleşti. Netflix’ten Narcos’un ilk bölümünü açtık ve sağ üstte çıkan seçeneklerden en üsttekini seçip altyazıyı hızlı bir şekilde aktardık.
breaking bad
Eğer aradığınız Türkçe altyazı SubFlicks’te yer almıyorsa bunun için Divxplanet’tan yararlanmanız gerekiyor. Buradan indirilen dosya Netflix ile uyumlu olmadığı için altyazının SubFlicks’te .dfxp dosyasına dönüştürülmesi gerekiyor. Chrome’a yüklenen eklentiyle Netflix’teki filmleri, dizileri veya belgeselleri Türkçe altyazı desteğiyle izlemek mümkün.

Eğer Netflix üyeliğiniz bulunuyor ve servisteki içerikleri Türkçe altyazı desteğiyle izlemeyi planlıyorsanız buraya tıklayarak eklentiyi Chrome tarayıcınıza kurabilirsiniz.