reklamı kapat

POPÜLER

Netflix’in gizli kategorilerini ortaya çıkartan eklenti [Video]

Çevrim içi yayın platformu Netflix geçtiğimiz seneden bu yana dünya genelinde hizmet vermeye başladı. Türkiye‘deki kütüphanesine yerli dizileri de katmaya başlayan mecra giderek daha fazla içeriği izleyicilerle buluşturuyor. Ancak kullanıcılar bazen aradıkları tarzda bir dizi veya filmi bulmakta zorluk çekebiliyor.

Türkçe dublaj ve alt yazı seçeneği de sunan Netflix kütüphanesindeki içerikleri belli başlı kategoriler altında sıralıyor. Mecrada bilim kurgu yapımlarından romantik komedilere Türk dizilerinden belgesellere kadar birbirinden farklı birçok kategori bulunuyor. Fakat bu genel kategoriler kullanıcıların arzu ettiği hızı sunmayı başaramıyor. Bu konuda ihtiyaç duyulan özelleştirilmiş alt kategoriler seçeneklerini ise Netflix Categories isimli bir eklentiyle elde etmek mümkün.

Google Chrome eklentileri arasında yer alan Netflix Categories normalde platformda görünür olmayan kategorileri açığa çıkartıyor. Netflix açıkken bu eklentinin üzerine tıkladığınızda bir anda seçeneklerinizin çoğaldığını görüyorsunuz. Örneğin “dövüş sanatları filmlerini” seçip tam olarak aradığını türdeki yapımlara ulaşabiliyorsunuz. Şimdilerde Google Chrome’un en çok kullanılan eklentileri arasında yer alan Netflix Categories’e sahip olmak için herhangi bir ücret ödemeniz de gerekmiyor. Yapmanız gereken tek şey Chrome Web Store sayfasını ziyaret etmek.

Netflix Categories’in çalışma prensibini görmek için haberimizin girişindeki videoya göz atabilirsiniz.