reklamı kapat

POPÜLER

İşitme yetinizi geliştiren müzik uygulaması: TSC Music [Video]

Çevrim içi müzik dinleyebileceğiniz sayısız uygulama mevcut. Apple Music, Spotify, SoundCloud ve hatta YouTube… Ancak işitme sağlığınıza önem veren kaç uygulama var dersiniz?

İşitme yetisi ve hassaslığı insandan insana değişiyor. Yoğun ve yüksek şekilde kontrolsüz sese düzenli maruz kalmaksa işitmede sorunlar yaşamaya sebep olabiliyor. Earlogic’in yeni uygulaması TSC Music hem işitme performansınıza göre sese ulaşmanızı sağlıyor, hem de işitme yetinizi geliştirmeyi amaçlıyor. Stanford Üniversitesinde test edilen bu teknolojiye (Threshold Sound Conditioning) ilişkin bir makalenin Neurology Journal‘da yayınlandığını da ekleyelim.

İşitme sağlığı için fizik tedavi işlevi görmesi adına tasarlanan uygulama işitme yetinizi de test ediyor. Uygulamayla işitmenizin derecesi ölçüldükten sonra size özel ses sinyalleri oluşturuluyor. Bu veriyi depolayan TSC Music, dinlediğiniz şarkının ses ayarlarını işitme kapasitenize göre optimize ediyor.

Grafiklerle işitme gelişimini takip edebileceğiniz uygulamada en iyi ve en kötü performansları listeleyebiliyor, kullanım zamanını da görüntüleyebiliyorsunuz. Hala gelişme aşamasında olan TSC Music’e entegre çalışan müzik uygulamaları ise şimdilik SoundCloud, YouTube ve Spotify. Kendi müzik kütüphanesi de olan uygulamaya yakın zamanda Apple Music desteğinin de gelmesi bekleniyor. Hala beta aşamasında olan uygulamanın Android versiyonu ise henüz bulunmuyor.

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 63,3 MB
  • Yükle App Store
YORUMLAR