reklamı kapat

POPÜLER

Roadster otomobillerin geleceğine yakından bakın: Jannarelly Design-1 [Galeri]

Henüz küçük bir marka olan Jannarelly, geliştirdiği tasarım ve parçalarla gelecek için iyi sinyaller veriyor.

Sedan, hb, station wagon, roadster, convertible… Çoğu kişi için ortak bir tutku olan otomobiller yapıları gereği birbirinden ayrılır. Kimi kullanıcılar için en keyifli sürüş hatchback otomobilleri kaçınılmazdır. Kimileriyse özellikle yaz aylarında sürüş deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyan convertible/roadster modelleri tercih eder. Son yıllarda otomobil endüstrisinin elektrikli motorlarla birlikte tasarım anlamında da inanılmaz bir evrim içerisine girdiğine şahit oluyoruz. Özellikle fuarlarda karşımıza çıkan konsept tasarımlar bizleri gelecek için şimdiden sabırsızlanmaya itiyor. Bu haberimizde de sizlerle bu tasarımlardan bir tanesini daha paylaşacağız.

Dubai merkezli üretici Jannarelly, Hızlı ve Öfkeli serisinin yedinci bölümündeki binadan binaya uçuş sahnesiyle akıllara kazınan Lykan Hypersport modeli başta olmak üzere önemli otomobillerin tasarım aşamalarını yürütüyor. Lykan Hypersport ile birlikte dikkatleri üzerine çeken şirket Jannarelly Design-1 modeline özel olarak geliştirdiği tavan tasarımıyla ilerki süreçte adından sıkça söz ettireceğinin ilk sinyallerini veriyor. Jannarelly Design-1 adıyla karşımıza çıkan roadster tasarımda özellikle tavan için oluşturulan dizayn özellikle bu sınıf otomobiller için gerçekten dikkat çekici bir opsiyon olabilir. Kapılardan tamamen bağımsız yapıda olan ve yukarı doğru açılan tavan yapısı bizlerde bir savaş uçağı hissiyatı uyandırıyor. Karbon fiber alaşım parçaların yer aldığı tasarım Renault’nun konsept modeli Trezor‘a benzer bir yapıya sahip olmasıyla da dikkat çekiyor.

Roadster modele özel geliştirilen tavanla birlikte 3.5 litrelik 24V altı silindir motorun görev yaptığı versiyon 304 beygir güç ve 371 Nm tork değerlerine sahip. Toplamda sadece 780 kilogram ağırlığa ve arkadan itiş altyapısına sahip olan modelde kilitli diferansiyele (LSD) yer veriliyor. Jannarelly’in tasarımlarının yer aldığı resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.