reklamı kapat

POPÜLER

Morgan
morgan

Çocuklara özel üç tekerlekli elektrikli araç

07 Şubat 2017

Üç tekerlekli şık retro araçlarıyla tanınan İngiliz otomobil şirketi Morgan, çocuklara yönelik geliştirdiği elektrikli aracı tanıttı. Geçtiğimiz yılın mayıs ayında gün ışığına çıkan EV3 modelinin çocuklara yönelik geliştirilmiş bir versiyonu olan araç EV3 Junior adını taşıyor. EV3 modelinden daha küçük bir boyuta sahip olan araç, saatte maksimum 16 kilometre hıza ulaşabiliyor. 4 saat gibi bir sürede şarj olarak pili tam şarj edildiğinde 16 kilometrelik bir menzil sunan aracın gövdesinde karbon fiberden üretildiği belirtiliyor.

Ahşap malzemesinden üretilen gösterge ekranına sahip olan araçta EV3 modelinde olduğu gibi farlar, gerçek bir süspansiyon sistemi yer alıyor. Her siparişin özel olarak yapılabileceğini belirten Morgan, aracın 6 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olduğunu söylüyor. Kırmızı, yeşil ve fildişi renk seçeneklerine sahip olan araç istendiği taktirde çok daha farklı renklerle de satın alınabiliyor. Çocuklara yönelik geliştirilen üç tekerlekli aracın yurt dışındaki satış fiyatı ise yaklaşık 10 bin dolar.

Yetişkinlere hitap eden 62 beygir güç üreten EV3’ün 0-100 km/s hıza 9 saniyenin altında ulaşttığını hatırlatalım. Saatte 145 km/s hıza ulaşabilen EV3’e sahip olmak için 25 bin sterlini gözden çıkartmak gerekiyor. Yüz yıllık el işçiliğiyle elektriğin buluştuğu Morgan EV3 hakkındaki tüm detayları buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR