reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Harley-Davidson

İlk kez 1917’de üretilen Harley-Davidson bisikleti sınırlı adetle hayata dönüyor

Harley-Davidson’ın zengin tarihçesinde çok önemli bir yeri bulunan bisiklet, el yapımı olarak Amerika’da tekrar üretilecek.

Advertisement

Pek çok otomobil markasının yaşadığı heyecan benzer bir elektrikli model hamlesinin içerisinde olan Harley-Davidson, önümüzdeki yıl itibarıyla bu modelini satışa sunmak istiyor. Gerçekleştirilen ortaklık üzerinden bu süreci yürütmeye devam eden köklü marka, çıkış noktasını da unutmuş değil. 1903 yılında başlayan macerası boyunca scooter modeli dahi üreten Harley, kuruluşunun ilk dönemlerinde bisiklet modeliyle de kullanıcıların karşısına çıkıyordu. Amerika’da yer alan müzenin de bir parçası olan 1917 model yıllı bu ikonik bisikletini çok güzel bir ortaklıkla tekrar üreteceğini duyuran şirket, dönemin tasarım detaylarına birebir şekilde sadık kalacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özel bisiklete, özel fiyat

İkonik modelini tamamen el işçiliğiyle üretim gerçekleştiren Şikago merkezli Heritage Bicycles ile bir araya gelerek hayata döndürecek olan Harley, son dönemde moda olan vintage tasarım dilinin “ekmeğini de fazlasıyla yiyecek” gibi gözüküyor. Harley kardeşler tarafından 1917 ile 1922 yılları arasında üretilen “Model 7-17 Standard” isimli bisikletin orijinal versiyona göre tek farkı uzun boylu kullanıcılar düşünülerek genişletilecek olan gövde olacak. Zeytin yeşili rengiyle toplamda sadece 10 adet üretileceği duyurulan bisikletin resmi fiyatı henüz netlik kazanmış değil. Lakin kaynaklardan gelen bilgiler 4.000 ile 4.500 dolar aralığında bir rakamı işaret ediyor.