reklamı kapat

POPÜLER

Harley-Davidson'dan sadece bir tane üretilen yeni elektrikli bisiklet
Harley-Davidson markasından sadece bir tane üretilen elektrikli bisiklet

Harley-Davidson’dan sadece bir tane üretilen yeni elektrikli bisiklet

Harley-Davidson, geçtiğimiz aylarda özel elektrikli bisiklet markası Serial 1 ile karşımıza çıktı ve özel bir seri başlattı.

Harley-Davidson, hep söylediğimiz gibi elektrikli geleceğe önem veren firmalardan. Hali hazırda iki adet elektrikli motosikleti olan firma, Serial 1 ile elektrikli bisiklet tarafında da öne çıkıyor.

Bilmeyenler için tam adıyla “Serial 1 Cycle Company“, ismini 1930 yılında üretilen Harley-Davidson‘ın ilk motosiklet modeli Serial Number One‘dan alıyor ve geçmiş ile gelecek arasında bağ kuruyor.

İşte bu markanın altında 1-OFF isimli bir seri de yer alıyor ve bu seride sadece bir adet üretilen özel bisiklet modelleri bulunuyor. Bu bisikletler direkt olarak açık artırma üzerinden satılıyor.

Dikkat çeken bu 1-OFF serisine bugün bir model daha eklendi. Bu yukarıda gördüğünüz model tam olarak Serial 1 MOSH/BMX oldu. İsminde de geçtiği üzere BMX tarzından nostaljik bir çizgisi olan elektrikli bisiklet, direkt olarak Serial 1 MOSH/CTY üzerine kuruluyor.

Önünde oldukça uzak geçmişe gönderme yapan tarzda bir yerleşik sepet ile gelen disk frenli Serial 1 MOSH/BMX, karbon kayış kullanıyor ve herhangi bir süspansiyon sistemi taşımıyor. Kalın lastikleriyle konforunun çok kötü olmadığı açıklanan bisikletin, açık artırma üzerinden 10 bin dolar üstünde bir fiyata satılması bekleniyor. Burada elbette daha yüksek fiyatlı bir satış da olabilir.

Harley-Davidson markası Serial 1 imzalı ilk 1-OFF modelin detayları şöyle

Bu serinin ilk üyesi ise yukarıdaki galeride mavi renkte gördüğünüz MOSH/CHOPPER modeli olmuştu. Chopper formundaki bir motosiklet gibi görünen retro elektrikli bisiklet, mavi rengiyle gerçekten göz almıştı.

250W gücünde elektrik motoru, 25 km/s hıza kadar pedal desteği, Gates karbon kayış ve kullanıma bağlı olarak 160 km‘ye kadar menzil sunan 526 Wh pil paketi gibi detayları olan Serial 1 MOSH/CHOPPER, herhangi bir süspansiyon sistemi taşımıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buna rağmen geniş selesiyle konfor konusunda sürücüsünü üzmeyecek gibi görünen Harley’in yani Serial 1’in ilk 1-OFF bisiklet modeli, önde ve arkada LED aydınlatma ile TRO imzalı hidrolik disk frenler taşıyor.

İlgili Video