reklamı kapat

POPÜLER

Harley-Davidson markasından sadece bir tane üretilen elektrikli bisiklet

Harley-Davidson markasından sadece bir tane üretilen elektrikli bisiklet

Harley-Davidson, geçtiğimiz aylarda özel elektrikli bisiklet markası Serial 1 ile karşımıza çıktı. İşte bu markaya özel bir seri eklendi.

Harley-Davidson, elektrikli geleceğe önem veren firmalardan. Hali hazırda iki adet elektrikli motosikleti olan firma, Serial 1 ile elektrikli bisiklet tarafında da öne çıkmak istiyor.

Burada karşımıza çıkan tam adıyla “Serial 1 Cycle Company“, adını 1930 yılında üretilen Harley-Davidson‘ın ilk motosiklet modeli Serial Number One‘dan alıyor ve geçmiş ile gelecek arasında bağ kuruyor.

İşte bu markanın altında artık 1-OFF isimli bir seri de olacak. Bu seride söylendiği kadarıyla sadece bir adet üretilecek özel bisiklet modelleri olacak. Bu bisikletler direkt olarak açık artırma üzerinden satılacak.

Bu serinin ilk üyesi ise yukarıda gördüğünüz MOSH/CHOPPER modeli. İsminde de geçtiğimiz üzere Chopper formundaki bir motosiklet gibi görünen retro elektrikli bisiklet, mavi rengiyle gerçekten göz alıyor.

250W gücünde elektrik motoru, 25 km/s hıza kadar pedal desteği, Gates karbon kayış ve kullanıma bağlı olarak 160 km‘ye kadar menzil sunan 526 Wh pil paketi gibi detayları olan Serial 1 MOSH/CHOPPER, herhangi bir süspansiyon sistemi taşımıyor.

Buna rağmen geniş selesiyle konfor konusunda sürücüsünü üzmeyecek gibi görünen Harley’in yani Serial 1’in ilk 1-OFF bisiklet modeli, görebileceğiniz üzere önde ve arkada LED aydınlatma ile TRO imzalı hidrolik disk frenler taşıyor.

Model direkt olarak burada devam eden açık artırma üzerinden elde edilebiliyor. Haberi yayınladığımız saat itibarıyla bisiklete verilen en yüksek rakam 4.200 dolar seviyesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harley-Davidson markası Serial 1, karşımıza ilk olarak şu elektrikli bisiklet modelleri ile çıktı

Serial 1 markasında ilk olarak dört farklı elektrikli bisiklet geldi. Hatırlamak adına 250W güç verebilen elektrik motoruna sahip olan oldukça pahalı bisikletler, 32 km/s hıza çıkabiliyor ancak seride daha hızlı modeller de bulunuyor. Örneğin bir model 45 km/s hız yapabiliyor. Gövdeye entegre lityum pil paketi ve karbon kayış sistemi kullanan bisikletlerin fiyatları ve isimleri ise tam olarak şöyle:

“3.399 dolarlık MOSH/CTY, 4.449 dolarlık RUSH/CTY, 4.399 dolarlık RUSH/CTY STEP-THRU ve 4.999 dolarlık RUSH/CTY SPEED”

Modellerin menzilleri versiyona bağlı olarak değişiyor. En düşük 40 km, en fazla ise 185 km menzil değerleri veriliyor. Bu değerler kullanıma, yol şartlarına ve pedal desteği olup olmamasına bağlı olarak değişiyor. Ortak olarak çok modern görünen bisikletlerin, kullanıcı kitlesi çok kısıtlı.

İlgili Video