reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai hidrojen yakıt teknolojisi

Hyundai’den hidrojen yakıt altyapısı için önemli ortaklık duyurusu

Hidrojen yakıt hücresinin önemli geliştirici ve yatırımcılarından olan Hyundai, imzaladığı yeni ortaklıkla sürece yeni bir boyut daha katıyor.

Hidrojen yakıtlı araçlar konusunda önemli yatırım ve ortaklıklar kuran Hyundai, bu kapsamda altyapı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Güney Koreli üretici, ürettiği hidrojen elektrik hücreli araçların daha yaygın istasyon ağı sayesinde rahatlıkla yakıt alabilmeleri ve aynı zamanda çevreye karşı sorumluluğunu sürdürmesi için H2 MOBILITY ile hissedarlık anlaşması imzaladığını duyurdu. Kurucu üyeler olan Total, Shell, OMV, Linde, Air Liquide ve Daimler’in haricindeki ilk hissedar olan marka tarafı, bu ortaklıkta Almanya operasyonu tarafından temsil edilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai hidrojen yakıt odağında bir ekosistem sunmak istiyor

H2 MOBILITY, 2015 yılında kurulan ve özellikle Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın çoğu ülkesinde hidrojen yakıt altyapısının gelişimi için hizmet veren önemli bir oluşum konumunda. Şehiriçi olduğu kadar şehirlerarası yollarda da istasyonların kurulumu için gerekli zeminleri oluşturan şirket, hidrojen yakıt hücreli binek ve hafif ticari araçlara 700 bar’da hizmet veriyor. Temiz yakıtla çalışan binek otomobillerin, otobüslerin, çöp toplama-yol süpürme araçlarının ve kamyonların sayısının artması nedeniyle, hizmet kalitesini de artıran şirket, 350 bar’da da hidrojen yakıt ikmali sunarak daha büyük ticari araçlara hizmet vermeye de başlamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hidrojen yakıt hücresi sistemlerindeki iddiasını artırmak ve hidrojenli araçların yaygınlaşması için öncü olmak isteyen Hyundai, dünya çapındaki enerji ve lojistik şirketleriyle çalışma geçmişine sahip. Hyundai’nin bu hissedarlıktaki asıl hedefi, toplumun ihtiyaçlarını karşılayan bir hidrojen ekosistem geliştirmek. Hyundai ayrıca, H2 MOBILITY başta olmak üzere birçok enerji şirketleriyle ortaklaşa çalışarak araçların yaygınlaşmasında öncü bir rol oynayacak.

İlginizi çekebilir

Hidrojen yakıt hücreli Nexo çarpışma testinde güven verdi