reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Nexo

Hyundai Nexo yine merkezde; hidrojen yakıtta menzil rekoru kırıldı

Hyundai Nexo, kendisine ait menzil rekorunu Avustralya’da yepyeni bir boyuta taşıyarak dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Şu sıralar elektrik geleceğinde rol alacak Ioniq markasının ilk otomobiliyle gündemde olan Hyundai, ulaşımda alternatif altyapı ögeleri konusunda da öncüler arasında. Hidrojen yakıt hücresinin gelecekte en az elektrik kadar nitelikli noktada seyretme potansiyelini es geçmeyen Güney Koreli üreticinin bu alandaki en güncel isminin Nexo olduğunu biliyoruz. 2019 yılında tek depo ile 778 kilometre kat ederek rekora imza atan Hyundai Nexo, kısa süre önce bu rekoru yeni bir noktaya taşıdı. Avustralya’da gerçekleştirilen testlerde hidrojen yakıtlı SUV modelinin yeni rekoru tek depo ile 887,5 kilometre olarak kayıtlara geçiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Nexo katalog verilerini katlamaya devam ediyor

2018 yılının ilk çeyreği içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen Nexo’nun elde ettiği bu menzil rekorları, aracın katalog verilerini de katlamaya devam ediyor. Günümüz itibarıyla 2021 model yılı bazında WLTP standartlarında yaklaşık 665 kilometrelik menzil değeriyle listelere giren Nexo’nun elektrik altyapısı da nitelikli elemanlar üzerine kurulu. Üzerindeki elektrik motoruyla 160 beygir güce ve 394 Nm torka sahip olan araç 0’dan 100’e olan hızlanmasını yaklaşık 10 saniyede tamamlayabiliyor. Nexo’nun Avustralya’da yakaladığı menzil rekoru ise 16 saat 6 dakikalık bir yolculuğun sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Nexo, 2019 yılında Amerika bazlı gerçekleştirilen çarpışma testinde aldığı yüksek puanla da dikkatleri üzerine çekmişti.

İlginizi çekebilir

Nexo çarpışma testi