reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6 için güncelleme ile el feneri özelliği geldi

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modelinin yenisi Xiaomi Mi Band 6, güncellemeler ile yeni özellikler kazanmayı sürdürüyor.

Xiaomi Mi Band 6, en son gündemimize global sevkiyat rakamı 3 milyonu geride bıraktı açıklaması ile gelmişti. Şimdi ise bir güncelleme modeli karşımıza çıkardı.

Yakında ürünün satıldığı her pazarda kullanıma sunulacak güncelleme ile beraber akıllı bilekliğe el feneri özelliği geldi. Bu özellik sayesinde bilekliğin ekran parlaklığı beyaz zeminde tamamen açılıyor. Böylece ürün karanlık bir odaya girildiği zaman el feneri olarak kullanılabiliyor.

Son güncellemesi ile bazı yeni dil seçenekleri de kazanan akıllı bileklik, hatırlarsınız Mi Fit uygulaması üzerinden gelen ilk güncellemesi ile uyku nefes kalitesi özelliği kazanmıştı.

Normal uyku takibi özelliği de olan Mi Band 6‘ya güncelleme ile en son ise mesaj cevap özelliği getirilmişti. Mi Fit üzerinden yapılabilen güncelleme ile kişiler metin mesajlarına bileklik üzerinden cevap verebilmeye başlamıştı.

Bu özelliği sunan ilk Xiaomi akıllı bileklik modeli olan Mi Band 6, mesaj cevap özelliğini başta sadece Çin’de aktif etmişti. Burada mesaj cevaplarının hazır kalıplar üzerinden olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 6 Türkiye’de çok ses getiriyor

Kısaca hatırlamak adına üründe 1,56 inç renkli ve dokunmatik AMOLED ekran bizleri karşılıyor. Bu ekran ince çerçeveler ile sunulan deneyimi oldukça artırıyor.

İki farklı versiyona (NFC’li ve NFC olmayan) sahip olan bileklik, SpO2 (Kandaki oksijen seviyesi) ölçümü yapabiliyor. 125 mAh pili olan Mi Band 6, bununla 14 güne kadar kullanım ömrü getiriyor.

Mi Band 6’nın açıklanan normal yurt dışı fiyatı 35 dolar seviyesinde bulunuyor. Bilekliğin NFC’li sürümü ise 42 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip.

Model yapılan son indirimler ışığında Türkiye’de 399 TL’ye satın alınabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli