reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Harley-Davidson elektrikli bisiklet modellerinden fiyat dahil kilit detaylar

Harley-Davidson, elektrikli motosiklet yanında elektrikli bisiklet modellerine de ilgi duyuyor. İşte burada hazırlanan ilk modellerden yeni bilgiler geldi.

Harley-Davidson‘ın elektrikli bisiklet üstünde çalıştığı uzun zamandır biliniyor. Burada üç farklı tasarım üzerinde planlar yapan firma, yeni nesil ulaşım araçları hakkında detay vermekten kaçınıyor. Yapılan bir sızıntı ise modeller hakkında önemli bazı temel bilgileri ortaya çıkarmış durumda. Buna göre firmanın hazırladığı alt seviye modellerin Avrupa’da 25 km/s, ABD’de ise 32 km/s seviyesinde hız yapabileceği aktarılıyor. Üst seviye modellerin ise 45 km/s hız yapabileceği belirtiliyor. Modellerin fiyatları hakkında da ilk bilgiler gelmiş durumda. Söylendiği kadarıyla modeller tam 2.500 ile 5 bin dolar arasında satılacak. Tahmin edildiği gibi kesinlikle ucuz olmayacak elektrikli bisiklet modelleri, buna karşın gerçekten üst seviye malzemeler ve özellikler ile donatılacak gibi görünüyor. Bu arada firmadan bisikletlere ek olarak bir elektrikli scooter modeli de gelecek deniyor.

Harley-Davidson elektrikli bisiklet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harley-Davidson, elektrikli motosiklet tarafında olduğu gibi elektrikli bisiklet pazarında da ses getirmek istiyor

Firmanın elektrikli motosiklet modeli LiveWire‘ın hatırlarsınız geçtiğimiz hafta bulunan bir sorun nedeniyle üretim ve teslimatlar durdurulmuştu. Standart olmayan şartlarda yapılan son kalite testinde bir sorun bulduklarını belirten Harley-Davidson, daha sonra bu sorunun sadece tek bir motorda görüldüğünü aktarmıştı. Bu açıdan modelin üretimine ve satışına tekrar başlanıldığı söyleyen firma, aşağıda videosu yer alan yeni modeline yönelik talepten çok memnun değil. Oldukça pahalı olan motosiklet, elektrikli olmasından dolayı da Harley-Davidson’ın hitap ettiği kitlenin çok fazla dikkatini çekemiyor. Ancak firma burada geleceğe yatırım yapıyor.

İlgili Video