reklamı kapat

POPÜLER

Daktilo tasarımlı mekanik klavye

Daktilo nostaljisi yaşatan mekanik klavye: Penna Red [Video]

Gelişen teknolojiye rağmen retro esintiler asla eskimiyor. Elretron, hayli talep gören daktilo tasarımlı mekanik klavye modelini yeniliyor.

Telefon ekranlarının büyümesi, tabletlerden beklentilerin artmasıyla beraber Bluetooth klavyeler de kullanıcıların yeni gözdesi olurken; retro tasarımlı mekanik klavyeler de sık karşılaştığımız modeller arasında yer alıyor. Daktilo tasarımı ise şaşırtmayacak şekilde hayli popüler. Geçmişte pek çok farklı markanın daktilolardan esinlenen tasarımlarına yer vermiştik. Elretron da bu alanda klavye üreten isimlerden biri. Firmanın Penna ürünü ise yeni versiyonunun çıkışını Kickstarter’da yapıyor. Penna Red retro tasarımı sonuna kadar yansıtarak hipster’lara göz kırparken, akıllı özellikleriyle de günlük hayata ayak uyduruyor.

Daktilo tasarımlı mekanik klavye

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daktilo tasarımlı mekanik klavye için kozmetik yenilik

Penna Red özellik açısından büyük değişimler geçirmiş diyemeyiz. Cihazın sol tarafında yer alan dil makro tuş özelliği taşıyor. Dili yukarı kaldırdığınızda kayda başlayan klavye aşağı indirdiğinizde yazdıklarınızı hafızasında tutuyor. Daha sonra dili aşağı doğru indirerek kaydettiğiniz eylemi tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz. Bluetooth 4.2 bağlantısı sunan klavye 5 farklı cihaza kadar bağlanabiliyor. iOS, Android ve Windows desteği sunan cihazın arkasında iOS ile Android/Windows geçişi yapmak için ayrı bir tuş bulunuyor. Cherry Mx Blue ve Red arasında seçim yapabileceğiniz klavye harici pille çalışıyor. İki AA pil ile çalıştırabileceğiniz klavyenin 6 aya varan kullanım ömrü sunduğu belirtiliyor. Modeldeki ana değişim ise özel kırmızı rengi elbette. Ancak bunun dışında fiyatının da arttığını söyleyebiliriz. Geçmişte 89 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulan daktilo tasarımlı mekanik klavye modelinin güncellenmiş fiyatı 159 dolardan başlıyor. Ürünün Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Orijinal model için hazırlanan tanıtımı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.