reklamı kapat

POPÜLER

hemingwrite, dijital daktilo

Hipster avcısı mekanik daktilo [Video]

Teknolojinin gelişmesiyle geçmişe duyulan özlem, ilginç bir şekilde doğru orantılı ilerliyor. Günümüzde kullandığımız son teknolojik ürünler bir yana, firmalar ve geliştiriciler eski teknolojileri de yeni birer kılıfa büründürüp tekrar tekrar önümüze koyuyor. “Retro” adı altında yeniden ticarileştirilen bu ürünlere, kullanıcılar da bir hayli rağbet gösteriyor.

Retro severlerin beğenisine sunulan son teknolojik ürün ise dijital bir daktilo. Hemingwrite isimli daktilo, genç yazar adaylarını cezbetmeyi planlıyor. Görüntü itibarıyla eski oyun konsollarını andıran daktilo, tuş takımı olarak da klavyeden hallice bir tasarıma sahip. E-ink teknolojisiyle donatılan Hemingwrite’ın kasasında ise plastik ve alüminyum karışımı bir madde kullanılmış.

Hemingwrite, yazılanları Wi-Fi yoluyla doğrudan Dropbox, Google Docs, Evernote, iCloud ve OneDrive gibi bulut servislerine aktararak kolay erişim imkanı sunuyor. Şu an için prototip halinde olan ve Kickstarter‘da fon desteği bekleyen dijital klavyenin 349 dolar fiyat etiketiyle 2015 eylül ayında piyasada olması planlanıyor.

VİDEO

YORUMLAR