reklamı kapat

POPÜLER

Hipsterlerın yeni gözdesi daktilo tasarımlı Bluetooth klavye [Video]

Retronun teknolojinin en sevilen trendlerinden biri olduğundan daha önce bahsetmiştik. Nitekim retro ürünlere bir yenisi daha eklenti: Daktilo tasarımlı klavye.

Aslında daktilo tasarımlı klavyeyi ilk kez görmüyoruz. Daha önce benzer bir proje olan Qwerkywriter, başarılı bir fon toplama sürecinin ardından satışa sunulmuştu. Yeni bir Kickstarter projesi olan Penna da Qwerkywriter’ın izinden gidiyor. Tasarımı biraz daha sade olan Penna, retro klavye tasarımını teknolojik özelliklerle buluşturuyor.


İki farklı versiyonu bulunan Penna, daktilodan devşirme tasarımıyla retro şıklığını konuşturuyor. Üç farklı tuş mekaniği seçeneği sunan Penna, Bluetooth 4.2 teknolojisiyle cihazlara bağlanıyor. Aynı anda beş farklı cihaza kadar bağlanabilen Penna, Windows, Android ve Apple’la uyumlu çalışıyor. Beş farklı renk seçeneği sunan Penna’nın siyah versiyonu yuvarlak tuşlarla tam bir daktilo havası yaşatırken, renkli versiyonlar dikdörtgen tuşlarla retro tasarımı daha modern hale getiriyor. Özel ahşap versiyon ise görünüşüyle hayranlık uyandırıyor.

6 aylık pil ömrü sunan Penna aynı zamanda şaryo kolunu da işlevsel hale getirmiş. Şaryo kolunu yukarı ittiğiniz takdirde kayıt moduna geçen cihaz, verdiğiniz komutu kaydediyor. Tekrar klavyeyle paralel hale getirdiğinizde bekleme moduna geçiyor, aşağı indirdiğinizdeyse kaydettiğiniz komut uygulanıyor. Arka aydınlatmalı olan klavyenin ayrıca satılan ve en az kendi kadar şık görünen bir kılıfı da mevcut. 89 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Penna’nın ağustos ayında kullanıcılarla buluşturulması bekleniyor.

VİDEO