reklamı kapat

POPÜLER

daktilo

Hipsterlara müjde! Daktilolar klavye oluyor

Daktiloları özlediniz mi? Daktilo klavyesinin çıkardığı ses, harflere vurdukça şaryonun ilerlemesi, harflerin kağıtta bıraktığı lekeler… Belki siz özlemediniz ancak “yeterince” kişi özlemiş, zira daktilolar USB’li klavyeler olarak hayatımıza tekrar girmeye hazırlanıyor.

The Qwerkywriter ismi verilen klavye, mekanik klavyelerden esinlenilerek yaratılmış. Vintage görüntüye sahip olan klavye normal bir daktilodan çok daha küçük. Daktilolarda kağıt taşıyan şaryo, The Qwerkywriter’da tablet koymak için kullanılıyor. Şaryo kolu ise şimdilik tasarımsal bir dokunuştan ibaret.

daktilo
USB girişi ile elektronik cihazlarınıza bağlanacak olan klavyeler, eski güzel zamanları anmak için iyi bir alternatif oluşturuyor. Tuşların çıkardığı sesler belki daktilolar kadar güçlü değil ama bir hayli etkileyici. Kickstarter projesi olarak oluşturulan The Qwerkywriter, hedeflediği fonu çoktan topladı. Yakın bir zamanda seri üretime geçildiğinde Starbucks’a gidip mekanik daktilo klavyenizle uzun makaleler yazmamak için hiçbir sebebiniz kalmayacak demektir.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER