reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1 Professional Edition
Sony Xperia 1 Professional Edition

Sony Xperia 1 Professional Edition tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri

Resmi olarak MWC 2019 kapsamında lanse edilen Sony Xperia 1 için ilginç bir sürüm geldi. Kısa süre önce Xperia 1 Professional Edition tanıtıldı.

Akıllı telefon tarafında öne çıkmayan Sony, ilginç adımlar atmaya devam ediyor. Yüksek fiyatı ve kısıtlı pazar çıkışıyla çok da ses getiremeyen Xperia 1, artık bir Xperia 1 Professional Edition modeline sahip. Tasarımsal olarak ilk sürüm ile aynı görünen ve çerçeveleri nedeniyle bir ekran çentiği olmayan telefon, farkını teknik tarafta koyuyor. Sony Xperia 1 Professional Edition, söylendiği kadarıyla normal Xperia 1’den farklı olarak 10-bit destekli daha iyi kalibre edilmiş 4K OLED 21:9 ekran üstüne kuruluyor. Yüksek renk doğruluğu getiren bu ekran, gerçekten iddialı görünüyor. Type-C üstünden ethernet bağlantı özelliği (Harici adaptör ile) de dikkat çeken detayları arasında yer alan Professional Edition, ana ekranda yatay arayüz da sunuyor. 21:9 gibi çok uzun bir model için bu oldukça güzel ve mantıklı duruyor. Telefonun yerleşik Imaging Edge Mobile uygulaması üzerinde Sony fotoğraf makineleriyle bağlantısı oldukça yüksek seviyede bulunuyor. Sadece Japonya’da satılacak gibi duran bu garip sürüm, 1.320 dolar gibi inanılmaz bir fiyata sahip ve 25 Ekim’de raflardaki yerini alıyor. Modelin merak edenler için diğer teknik detayları ise aşağıdaki karşımıza çıkıyor.

Sony Xperia 1 Professional Edition
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 1 Professional Edition, normal Xperia 1 ile aynı altyapıyı paylaşıyor

Kısaca hatırlamak adına normal Sony Xperia 1, CinemaWide adı verilen 6,5 inç 4K HDR OLED 10-bit ekran üzerine kuruluyor. Gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden ve 6 GB RAM‘den alan telefon, 64 GB / 128 GB dahili depolama ile geliyor ve microSD yuvası taşıyor. 3.300 mAh kapasitesinde pili bulunan model, bağlantı tarafında USB-C kullanıyor.

İlgili Video