reklamı kapat

POPÜLER

Chrome 78

Gerçekten çok güzel yenilikleriyle Chrome 78 çıktı

İnternet devi Google‘ın popüler internet tarayıcısı Chrome, dağıtıma çıkan 78. sürümüyle yeni özellikler kazandı. İşte bilinmesi gereken detaylar;

Hem mobilde hem de masaüstünde açık ara en popüler internet tarayıcısı konumunda yer alan Chrome, kısa süre önce indirmeye açılan 78. sürümüyle karşımızda. Masaüstü tarafında Windows, Mac ve Linux için kullanıma çıkan yeni sürüm, ilk olarak “Yeni Sekme” sayfasında daha fazla özelleştirme getiriyor. Bunlara adres çubuğuna yazılacak “chrome://flags/#ntp-customization-menu-v2” ve “chrome://flags/#chrome-colors” özellikleri aktif edildikten sonra ulaşılabiliyor. Burada gerçekten geniş düzenleme seçenekleri geliyor. Buna ek olarak 78. sürümde her siteyi koyu arayüzlü hale getirebiliyorsunuz. Bunun için de adres çubuğuna “chrome://flags/#enable-force-dark” yazmanız ve gelen menüden “Enabled” seçeneğini uygulamanız yeterli oluyor. Bu sayede koyu arayüz modu olmayan siteler bile siyah hale geliyor. Bu da birçok kullanıcıyı fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Sekmelerin üstüne gelindiği zaman site hakkında ufak bir pencere açan ve bilgiler veren yeni sürüm, parolaların güvenliğini de kontrol ediyor. Adres çubuğuna “chrome://flags/#password-leak-detection” yazarak aktif edilen özellik, kullandığınız şifrelerin daha önce bir sızıntıda yer alıp almadığını kontrol ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chrome 77 ile de güzel değişiklikler yapılmıştı

Sunulan yeni özellik sayesinde kişiler telefonlarında ya da bilgisayarlarında açtıkları bir internet sayfasını, başka sahibi oldukları bir cihaza gönderebilir hale gelmişti. Bu süreç için bağlantıların üstüne sağ tıklanması ve açılan menüden gönderilmek istenen cihazın seçilmesi yeterli oluyor. Bu özellik sayesinde internette sörf yaparken cihazlar arasındaki geçiş hiç olmadığı kadar kolay hale geliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Türkiye’de de satışa çıkan yeni amiral gemisi