reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet

Konforlu şehir yolcuğuna özel dört tekerlekli elektrikli bisiklet: CityQ [Video]

Pazarda birçok elektrikli bisiklet yer alıyor. Bunlar arasından ayrılmayı başaran CityQ, dört tekerlekli bir yapıda karşımıza çıkıyor.

2020’de çok farklı formlarda birçok elektrikli bisiklet modelinin sizlere tanıtmaya çalıştık. Ancak bunların hemen hemen hepsi alıştığımız formdaydı. 2021’de de karşımıza yeni modeller çıkmaya devam ediyor. Bunlardan en çok dikkat çekenlerden birisi olan CityQ, konforlu şehir içi yolcuğuna odaklanıyor. Bir otomobil gibi dört tekerlek üstüne kurulan bisiklet, yanları açık olmasına rağmen üstü kapalı yapıda ve önünde nispeten yüksek hızda (25 km/s maksimum) sorun yaşanmaması için bir pleksi koruma taşıyor. Norveç merkezli olarak tasarlanan model, aktarıldığı kadarıyla 250W gücünde bir elektrik motor üzerine kuruluyor. Aynı anda iki farklı kişiyi taşıyabilen ve menzili ağırlık ile kullanıma bağlı olarak 70 ila 100 km arasında değişen bisiklet, bünyesinde iki adet büyük boyutlu pil taşıyor ve bu piller 5 saat içerisinde doldurulabiliyor. CityQ elektrikli bisiklet modelinin merkezinde telefon tutabilen direksiyon benzeri kontrol sistemi de dikkat çekiyor.

CityQ elektrikli bisiklet modern görünüyor

İstenirse bir yetişkin ve iki çocuğu taşıyabilecek şekilde de özelleştirilebilen CityQ, 68 kg toplam ağırlığa sahip ve 300 kg yük taşıyabiliyor. Bu disk frenler kullanan model başka bir yolcu alınmadığı zaman yük taşıma için de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Avrupa özelinde yasal olarak bir bisiklet olarak sınıflandırılan CityQ, bu açıdan bir sürücü ehliyeti gerektirmiyor. Tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz bisikletin en kötü yanı ise yüksek bulunan fiyatı oluyor. Modelin Avrupa merkezli fiyatı 7.450 euro seviyesinde yer alıyor.