reklamı kapat

POPÜLER

üç tekerlekli elektrikli bisiklet

Harika bir amaç için üretilen üç tekerlekli elektrikli bisiklet [Video]

Günümüzde satın alabileceğiniz birçok elektrikli bisiklet bulunuyor. Ancak bu bisikletler sayıları az da olsa bazı kişilere hiç uygun değiller.

İşte bu kişilerden birisi 2015 yılında ciddi bir beyin hasarı sonrası felç geçiren profesyonel dağ bisikletçisi Lorraine Truong. Lorraine Truong üzücü şekilde artık normal şekilde bisiklet süremiyor. Ancak o geliştirilen özel bir model sayesinde artık yine bisiklet üzerinde yol alabiliyor. Bunu sağlayan isim ise Alex Desmond oluyor.

Alex Desmond, DezmotoRacing isimli şirketiyle Orange Phase AD3 eMTB isimli bir elektrikli bisiklet modeli hazırlamış durumda. Bu yukarıdaki galeride gördüğünüz model, elbette diğer MTB’lerden çok daha farklı. Çünkü bu bisiklette üç lastik yer alıyor.

Bunun amacı elbette Lorraine Truong için dengeli bir sürüş sağlamak. Ayrıca normal bir sele yerine koltuk ile donatılan ve böylelikle Truong için olabilecek en konforlu sürüşü sunan bisiklet, iki ön lastiği özel bir hareketli bağlantı aparatıyla bir araya getiriyor.

150 Nm tork üreten bir elektrik motoru üstüne kurulan bisiklet, Hope Tech 3 V4 hidrolik disk frenler kullanıyor ve toplam 30 kg gibi aşırı olmayan bir ağırlığa sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu üç tekerlekli elektrikli bisiklet birçok kişiyi araziye bağlayabilir

Bünyesine entegre 504-Wh lityum-iyon pil paketiyle pedal çevirmeden 700 metre tırmanma, 25 km kadar da normal sürüş getiren bisiklet, Alex Desmond tarafından yapılan açıklamaya göre yaklaşık 24 bin dolarlık bir maliyet çıkarıyor.

Şimdilik satış fiyatı hakkında net bir bilgi verilmeyen ancak pahalı olacağı açık olan model, herkese hitap etmediği için çok üretilemeyeceğinden hiçbir zaman ucuz olmayacaktır.

Orange Phase AD3 eMTB bisiklet modeli için hazırlanan videoyu hemen aşağıda izleyebilirsiniz.