reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli bisiklet modeli LMX 56

Tam 200 Nm tork üreten elektrikli bisiklet: LMX 56

Elektrikli bisiklet pazarında dikkat çekmek ya da fark yaratmak artık kolay değil. Ancak her zaman LMX gibi ses getiren isimler oluyor.

Fransa merkezli LMX tarafından geliştirilen yeni elektrikli bisiklet modeli LMX 56 dikkat çekiyor çünkü bünyesinde tam 2.500W maksimum güç üreten bir elektrik motoru yer alıyor. Tamamen elektrikli Formula yarış araçlarının mücadele ettiği Formula E dünyasında yer alan Spark Racing Technology ile ortaklaşa geliştirilen bisikletteki bu elektrik motoru, yapılan açıklamaya göre arka tekerleğe tam “200 Nm” tork sağlıyor. Çok sayıda güçlü otomobilden daha fazla tork değeri bulunan ve bu sayede arazide rahatlıkla yol alabilen bisiklet, görebileceğiniz üzere eMTB yani elektrikli dağ bisikleti sınıfında yer alıyor.

Birçok benzerinden farklı olarak yüksek tork ile başa çıkabilmesi için hem kayış hem de zincir ile aktarımı harmanlayan LMX 56, daha spesifik olursak elektrikli motor için kayış ve 12 vitesli mekanik dişliler içinse standart zincir kullanıyor. Dört seviye pedal desteği bulunan ve en üstte 45 km/s hıza kadar çıkış getiren modelin taşıdığı 1,000-Wh (52-V/20-Ah) batarya, rahat şarj süreci için değiştirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toplam ağırlığının 30 kg seviyesinde olduğu açıklanan LMX 56, tahmin edebileceğiniz en üst seviye süspansiyon, lastik ve fren donanımları üzerine kuruluyor. Birçok farklı özelleştirme seçeneği de sunulan bisiklet, elbette ucuz değil. Model için açıklanan yurt dışı fiyat 6.750 dolar gibi yüksek bir seviyede.

∗Çiftli aktarımı gözler önüne seren fotoğraf.

Elektrikli bisiklet modeli LMX 56 yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

İLGİLİ HABERLER