reklamı kapat

POPÜLER

Rivian elektrikli bisiklet

Rivian, elektrikli bisiklet pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor olabilir

Elektrikli SUV pazarında çok ses getiren Rivian, elektrikli bisiklet pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor olabilir.

SUV kategorisinde hazırladığı elektrikli araçları yurt dışı pazarlarda çok ses getiren ve büyük talep gören Rivian, gelen son bilgilere göre yakında elektrikli bisiklet pazarına da giriş yapabilir. Bisiklet kategorisi için kısa süre önce resmi bir marka başvurusundan bulunan yeni nesil üretici, elektrikli SUV kategorisindeki tecrübesini spesifik olarak eMTB (Elektrikli dağ bisikleti) sınıfına aktarmanın planlarını yapıyor olabilir.

Henüz Rivian imzalı bir bisikletin duyurusu yapılmış değil. Henüz firma bu konuda bir resmî açıklama da bulunuyor. Ancak markanın kendisini sadece bisiklet ile sınırlaması da beklenmiyor. Önümüzdeki dönemde bir elektrikli motosiklet modeli de karşımıza çıkarılabilir. Hatta firma elektrikli scooter pazarından da pay almak isteyebilir.

Elektrikli bisiklet pazarına Rivian öncesinde adım atan büyük otomobil üreticileri bulunuyor. Örneğin Porsche ve Peugeot gibi firmaların elektrikli temelde çalışan bisikletleri hali hazırda bulunuyor. Ayrıca alana başka ulaşım firmaları da ilgi duyuyor. Bunlardan birisi de Harley Davidson firması. Motosiklet efsanesinin elektrikli temelli bisikletleri Serial isimli ayrı bir markanın altında geliyor

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın