reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet

Klasik bir otomobil gibi dört tekerlekli elektrikli bisiklet Kinner ile tanışın [Video]

Elektrikli bisiklet pazarında dikkat çeken bir model daha ses getirdi. Klasik bir otomobil gibi dört tekerlekli bir model karşımızda.

Tanıtım videosunu hemen yukarıda görebileceğiniz Kinner isimli bu elektrikli bisiklet, dediğimiz gibi bir otomobil gibi dört teker üstüne oturuyor. Aslında bisiklet demenin çok doğru olmadığı bu “velomobiles” aracın arkasında Ari Jukka Luomaranta yer alıyor.

Şimdilik prototip aşamasında olan yani henüz son sürüme ulaşmayan araç, iki kişilik tasarlanmış ve temel olarak kişinin sürekli pedal çevirmesiyle yol alınmasına odaklanıyor. Buna rağmen modelde elektrik motorların olduğu da belirtiliyor. Ancak bu motorların spesifik olarak ilk hızlanma ve kalkış için planlandığı aktarılıyor.

285 cm uzunluğunda ve 100 cm genişliğinde olan araç, hırsızlığa karşı PIN temelli bir koruma sistemi taşıyor ve bir direksiyon ile yönetiliyor. Yerleşik olarak LED aydınlatma sistemi ve disk frenler taşıyan dört tekerlekli elektrikli bisiklet, sayfada asfalta özel lastikler ile görücüye çıkartılıyor. Ancak modelin araziye özel lastikler ile donatılma opsiyonu da bulunuyor.

elektrikli bisiklet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kinner elektrikli bisiklet elbette ucuz bir seçenek olmayacak

Bu modelin fiyatı şimdilik 15 bin euro (161 bin TL) seviyesinde yer alıyor. Satın alanlara önümüzdeki 2022’nin nisan ayında teslim edilecek araç, ileride teknik olarak daha detaylı hale gelecektir. Bu tarz bir modelin ufak şehirlerde çok işe yarayacağı düşünülüyor.