reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf

Avrupa için önemli mesaj; Volkswagen Golf versiyonlarında üretim sona eriyor

Marka tarafından yapılan resmi duyuruyla birlikte 2019 yılının sonlanmasının ardından Volkswagen Golf ailesinden iki üyeye veda edeceğiz.

Satış adetlerine bakıldığında “iki kapı” olarak nitelendirdiğimiz modeller, sedanlar ve station wagonların eski günlerinden uzak olduğunu görebiliyoruz. Bunun en temel sebebiyse hiç şüphesiz pazar payını adeta param parça eden Crossover ve SUV sınıfı. Aslında etrafımıza biraz baktığımız ve markaların attıkları yeni modelleri biraz dikkat süzgecinden geçirdiğimizde, ürün gamlarının ne kadar kısa sürede bu sınıf otomobiller tarafından istila edildiğini görebiliriz. İşin içerisine bir de elektrik planlarının girmesiyle birlikte, eski günlerini arayan bu üçlü arasında özellikle sedan ve station wagon için tehlike çanları çok daha gür bir şekilde çalıyor. Sonlanan süreçle birlikte bu kez Volkswagen Golf ailesini kurban listesine ekliyoruz. Amerika pazarı için yapılan duyuruda meraklılarını üzecek iki versiyona veda haberi karşımıza çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Golf bir başlangıç olabilir

Açıklanan listeye baktığımızda veda edeceğimiz ilk isim olarak karşımıza Golf Sportwagon çıkıyor. Station kasanın görünüm olarak daha performansa dayalı dinamiklerini barındıran bu versiyona eşlik eden diğer isimse Alltrack olacak. Passat’ta da gördüğümüz bu paket ise biraz daha maceracı felsefeye sahip olan kullanıcılara arazi dinamiklerini deneyimleme fırsatı sunuyor. Yıl sonuna doğru gerçekleştirilecek olan üretime veda sürenin temel sebebi ise resmi kaynakların da vurguladığı kullanıcı tercihleri. Paylaşılan verilerine baktığımızda, Amerika pazarındaki satış verilerinin yaklaşık yüzde 50’sinin Crossover ve SUV modellerden geldiğini görebiliyoruz. nitekim Volkswagen, bölgeye özel olarak ailenin en tepesini temsilen getirdiği Atlas’ın ardından yıl başında da Atlas Cross ile SUV ürün gamını da genişletme hamlesi gerçekleştirmişti. Tüm bu parçaları bir araya getirdiğimizde, benzer hamlelerin Avrupa pazarında da atılmasını görmek, özellikle yaklaşmakta olan elektrik dönüşümünü düşündüğümüzde çok şaşırtıcı olmayacak. Düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiz.

İlginizi çekebilir

SW gövdede performans keyfi; Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake