reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf R

İki performans rozetiyle 350 beygir; Volkswagen Golf R ABT

Bir hafta içerisinde ikinci çalışmasını Volkswagen Golf R üzerinden karşımıza çıkartan ABT, limitleri yine zorlamayı ihmal etmiyor.

Almanya merkezli otomobil üreticilerinin en önemli performans gelişticilerinin başında ABT olduğunu sık sık görebiliyoruz. Özellikle Volkswagen grubu dahilinde piyasaya sürülen modeller üzerindeki başarılı dokunuşlarıyla akıllarımıza kazınan marka, geçtiğimiz günlerde Skoda Octavia RS Wagon projesini de karşımıza çıkartmıştı. Bu kez işin popülerlik kısmının biraz daha üzerine oynamayı tercih eden ABT, Volkswagen Golf R temelli yeni dokunuşunu garajından çıkartarak dikkat çekmeyi başaracak. Özellikle son jenerasyon Golf’ün sızan görüntülerini düşündüğümüzde, bu tarz projelere daha çokça ihtiyacımız olabileceğini de es geçmemekte fayda var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik değişimler

ABT’nin paylaştığı son performans rakamları öncesinde standart Golf R’ın fabrika çıkışından itibaren neler sunduğunu anımsamak gerekiyor. 2.0 litrelik turbo dört silindirli motor bu noktada 300 beygir güç ve 400 Nm‘lik tork değerleriyle asfaltla buluşuyor. Golf R’ın ABT garajına girmesinin ardından ortaya çıkan tabloya baktığımızda ise beygir bazında işlerin 350 birime, tork bazında ise 440 birime eriştiğini görüyoruz. Opsiyonel olarak dahil edilen Performans paketiyle maksimumda 270 km/s limitlerine erişebilen otomobilin 0’dan 100’e hızlanması içinse yaklaşık 5 saniyeye ihtiyacı var. Performansla birlikte aracın dinamiklerine etki eden yükseklik ayarlı yeni süspansiyonlar, 20 inçe kadar uzanan özel tasarım jant seti ve anti-roll bar gibi parçaları da Golf R’a dahil etmek mümkün.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Roc R