reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf GTI TCR

Ailenin en hızlısı olarak giriş yaptı; karşınızda Volkswagen Golf GTI TCR

Meraklıları için listenin üst sıralarına yazılacak modeller arasına giren Volkswagen Golf TCR, Golf R’a yakınlığıyla dikkat çekiyor.

Volkswen’in geçtiğimiz hafta içerisinde ilk detaylarını paylaştığı yeni Golf GTI versiyonu, Almanya’da geleneksel olarak düzenlenen Wörthersee buluşmasında tanıtıldı. Bu yılın son çeyreği içerisinde satışa sunulacağı duyurulan modelde, pist odaklı TCR rozetini sokaklara yansıtmayı tercih eden marka, Dünya Binek Otomobil Şampiyonası’ndaki karakteri iddialı performans değerleriyle bir araya getiriyor. Kaputunun altında ailenin diğer performans odaklı üyelerinden tanıdığımız 2.0 litrelik turbo makineyle gelen Golf GTI TCR, maksimum tork değerini 1.600 devir bandında vererek patlayıcı bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor.

Öne çıkan detaylar

Yapılan iyileştirmelerle birlikte 290 PS güç ve 370 Nm tork üretir hale gelen motor 7 ileri değerli DSG ile kombin ediliyor. Şimdilik 0-100 ve 0-200 gibi ivmelenme değerleri paylaşılmayan araç maksimumda ise 264 km/s hıza erişebiliyor. Bu da TCR versiyonunun GTI’lar arasındaki en hızlısı olduğu anlamına geliyor. Aracın artan limitlerini tamamlayabilmesi adına daha büyük bir fren sistemiyle donatılan modelde, motorun soğutulması adına iki adet ekstra radyatörden yardım alındığını görüyoruz. Standart olarak 18 inç‘lilk jant setiyle gelen TCR, adaptif şasi kontrolü sayesinde özellikle viraj kabiliyeti olarak kullanıcı deneyimini farklı bir noktaya taşıma iddiasında. Golf GTI TCR’ın kısa süre içerisinde detaylı fiyatlarının da açıklanmasını bekliyoruz.