reklamı kapat

POPÜLER

2020 Audi RS7 Sportback

Yurt dışı satışları başladı; 2020 Audi RS7 Sportback hakkında bilmeniz gerekenler

Performans ve sportif tasarım karakterinin başarılı temsilcilerinden birisi olacak 2020 Audi RS7 Sportback, listemizin üstlerinde kendisine yer bulacak.

Ailenin en üst noktadaki performans temsilcilerinden birisi olarak asfalta inen 2020 Audi RS7 Sportback için artık elimizde en detaylı verilere bakıyoruz. Markanın resmi kaynakları tarafından sayış süreciyle birlikte potansiyel alıcıları ve meraklıları için karşımıza çıkan detaylar, hız ve sürüş dinamiği aralığında arayış içerisinde olan kullanıcıların ilgisini çekecek. Kaputunun alyında yer alan twin-turbo destekli 4.0 litrelik V8 makinesiyle 600 Ps güç ve 800 Nm torka sahip olan yeni RS7 Sportback, yenilikçi hibrit teknolojisinden de nasibini alıyor. Bu sayade özellikle ivmelenme konusunda hissedilir farkları da beraberinde getirecek olan otomobil, kendi ülkesi olan Almanya sınırları içerisinde yaklaşık 120.000 euro’dan başlayan fiyatlarla alıcı bulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Audi RS7 Sportback hakkında öne çıkan detaylar

RS7 Sportback’in kaputunun altında yatan hibrit teknolojinin tam nitelik şarj edilebilir bir yapıda olmadığını ilk başta bilmek gerekiyor. 48V mimarisi üzerine kurulu başlangıç jeneratörünün merkezinde geliştiği bu sistemin ivmelenme ile birlikte turbo lagının da önüne geçme potansiyeli mevcut. Aracın şanzıman ayağında ise 8 ileri değerli otomatik ünite konumlandırılıyor. Diğer tüm RS’lerde olduğu gibi Quattro (arka tekerleklete yüzde 85’e kadar tork iletimi) altyapısını standart olarak sunan modelde performans odaklı diferansiyelin opsiyon listesinde yer aldığını bilmek gerekiyor. Tüm parçaların bir araya gelmesiyle de 0’dan 100’e hızlanmasını 3,6 saniyede tamamlayabilen ve maksimumda 250 km/s hıza erişebilen bir otomobil ortaya çıkıyor. Maksimum sürat noktasında değerin 300 km/s dolaylarına çıkarılabiliyor olması da dikkat çekenler arasında. Standart olarak havalı süspansiyon ve bir çok elektronik destek sistemini sunan RS7’nin ilk teslimatlarının da yıl sonuna doğru yapılması bekleniyor.