reklamı kapat

POPÜLER

Zırhlı Volvo XC90

Bagajdan kaçabilme opsiyonu; karşınızda zırhlı Volvo XC90

26 Haziran 2019

Yüksek seviye hasarlara karşı koyma konusunda hiç zorlanmayacak olan zırhlı Volvo XC90, bir süredir beklenen sürecin tamamlanmış aşamasını temsil ediyor.

Premium otomobil üreticileri kullanıcıların isteklerine cevap vermek konusunda sınırları rahatlıkla zorlayabilen felsefelere sahip. Gerek donanım gerekse renk bazında kendisini daha çok hissettiğimiz bu özelleştirmeler arasında zırh konusu da yabana atılmayacak seviyelerde. Zırhlı Volvo XC90 da bu arz/talep eğrisinin bir sonucu olarak şu anda karşımızda duruyor. Birkaç yıldır modelin geliştirmesiyle ilgili çalışmaları sürdüren İsveçli üretici, satışa hazır hale getirdiği versiyonda VPAM VR8 seviyesini yakalamayı başarmış görünüyor. Bu sertifika ile birlikte XC90’ın açı tanımaksızın balistik zırhla korunduğunu ve patlamalara da dayanıklı hale getirildiği de tescillenmiş oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan özellikleriyle zırhlı Volvo XC90

Kişisel güvenlik araşıyı içerisinde olan kullanıcıların dikkati çekme amacında olan XC90 versiyonunda fantastik rakamlar bizleri bekliyor. Dayanıklılığı artırılmış 10 milimetrelik çelik bir zırhın merkezine oluşturulan otomobilin camları da 50 milimetre kalındığında gelebiliyor. Volvo’nun güvenlik amaçlı kullandığı tüm zırh parçalarının bir araya gelmesiyle araca 1.400 kilogramlık devasa bir yük bindiğini görüyoruz ki bu C segment bir otomobile denk. Zırhlı XC90’ın toplam ağırlığı ise her şey bir araya geldiğinde 4.490 kilogram olarak tabloya yansıyor. Modelin motor kısmında ise 2.0 litre dört silindir benzinli motorun yer aldığı T6 versiyonuna yer verildiğini görüyoruz.

İlginizi çekebilir

Volvo imzasıyla dünyanın ilk otomobil ile bisiklet kaskı çarpışma testi