reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf GTI

Yeni Volkswagen Golf GTI cephesinden son haberler

Yeni Volkswagen Golf 8’in çıkmasına çok az bir süre kala modelin daha güçlü bir versiyonu olan Golf GTI, testleri sırasında kameralara yakalandı.

Alman üreticinin adını bu günlerde sık sık duyuyoruz. Özellikle Yeni Golf 8, çıkışına sayılı günler kala, marka ile en çok anılan modellerin başını çekiyor. Bu süre zarfında modelin daha güçlü bir motora sahip versiyonu Volkswagen Golf GTI, test edilirken yakalandı. Genellikle yeni modellerin çıkışının ardından bir yıl sonra piyasaya sürülen GTI versiyonunun bu sebeple en erken 2020 yılında yollarda olmasını bekliyoruz. Tasarım anlamında ise bizlerin neler bekliyor tahmin etmek çok da zor değil. Volkswagen GTI versiyonlarını üretirken ana modelden bağını tamamen koparmıyor. Hatta, sadece ufak tasarım oyunları ile standart versiyonundan ayrılıyor. Sportif gövde kiti ve daha büyük egzozlar dış tasarımda bizi bekleyen farklılıklar arasında olacak. Bir Golf GTI klasiği olan kırmızı şeritli koltuklar yeni jenerasyonda da bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Volkswagen Golf GTI merak ediliyor

Nürburgring’de test edilirken objektiflere takılan model üzerindeki ağır kamuflajı henüz kaldırmadı. Bu yüzden tasarım detaylarını anlamak şu an için oldukça güç. Modelin kaputunun altında  da bir süpriz beklenmiyor. 2.0 litrelik turbo motorun 250 beygirin üzerinde bir güç üretmesi bekleniyor. Ancak bu değerlerin performans paketleri ile daha da arttılabilecek olduğunu da hatırlatalım. Golf GTI ile ilgili gelen bir diğer haber ise elektrik motorları ile alakalı. Son bilgilere Golf GTI’da herhangi bir hibrit motor bulunmayacak. Golf 8’in Ekim ayında tanıtılmasının arından GTI versiyonu hakkında da daha çok bilgi edinebileceğiz.

İlginizi Çekebilir

Renault’un yeni modellerinden