reklamı kapat

POPÜLER

Deadpool 2

Deadpool 2 açılışı rekorla yaptı

Ryan Reynolds‘ın hayat verdiği Deadpool iki senelik bir aranın ardından beyaz perdeye geri döndü. Herkes bu hikayenin ilki kadar iyi olup olmayacağını merak ediyordu. İlk üç günün ardından ortaya çıkan gişe hasılatına bakılırsa, cevap ortada! Film açılış hafta sonunda önemli bir rekora imza atarak “Ben hala buradayım!” dedi.

İkinci Deadpool filminin başlangıcı rekorla yaptığını zaten duyurmuştuk. Amerika’da 18+ filmler arasına adını yazdırmayı başaran film bununla sınırlı kalmadı. Üç günlük gişe macerası sayesinde aynı başarılı dünya genelinde de elde etti. Box Office Mojo’nun paylaştığı verilere bakılırsa daha yeni vizyona giren film sadece Amerika’da 125 milyon dolar kazandırdı. Uluslararası pazarlardaki kazancı ise 176 milyon dolara ulaştı. Böylece kahramanımızın ikinci macerasının açılış hasılatı toplamda 301 milyon dolara erişiyor. Bu da Deadpool 2’yi dünya genelinde en çok izlenen 18+ film yapıyor!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aslına bakarsanız bu rekorun iki sene önceki sahibi de Deadpool’du. O zamanlar 264 milyon dolar kazandırmış ve bir ilke imza atmıştı. Ardından Logan geldi. Fakat Deadpool 2’nin zirveyi yeniden ele geçirmesi hiç de uzun sürmedi. Şimdi asıl merak ettiğimiz filmin toplam gişe hasılatı. İlk Deadpool filmi 783 milyon dolar kazandırıp yüzleri güldürmüştü. Sıra Deadpool 2‘de!

İlginizi çekebilir

Deadpool’dan Marvel’a gönderme videosu