reklamı kapat

POPÜLER

bts youtube

Taylor Swift’in “YouTube’da 24 saatte en çok izlenme” rekoruna yaklaşan ilk video [İzle]

YouTube‘daki K-Pop rüzgarları son dönemlerde hiç olmadığı kadar sert ediyor. Popüler Koreli müzik grubu BTS, yeni müzik klibinin açılışını rekor başlangıçla yaptı.

Koreli müzik grubu BTS, Fake Love videosuyla YouTube müzik kategorisinde adeta fırtına yarattı. Müzik grubu 24 saat içinde 41 milyon izlenmeye kavuşarak K-Pop grubunda en hızlı izleyici kazanan video olmayı başardı. Bundan önceki rekor da yine BTS’in DNA klibindeydi. DNA, 24 saat içinde 21 milyon kez izlenmişti. Aynı zamanda klip 24 günlük bir sürede 100 milyonu aşarak en hızlı 100 milyon izlenmeye kavuşan K-Pop videosu olmuştu. Fake Love videosunun tek başarısı ise K-Pop alanında değil. Söz konusu video aynı zamanda 24 saat içine en çok izlenen 2. video olma özelliğini taşıyor. Birinci sırada ise rekoru Taylor Swift’in Look What You Made Me Do klibi tutuyor. Söz konusu klip 24 saatte 43,2 milyon izlenme elde etmişti. BTS aynı zamanda 24 saat içinde 30 milyon izlenmeyi geçen üçüncü K-Pop ismi olmayı da başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Liste başı

BTS’in Love Yourself: Tear albümü ise Güney Kore’de ilk haftasında 1,44 milyon satarak ön sipariş rekorunu kırmayı başardı. Amerika’da ise iTunes’da listebaşı olan albümün 11 şarkısı da iTunes Top 20 listesinde kendine yer bulmayı başarıyor. 65 milyonu aşan Fake Love klibinin şimdi yeni bir YouTube rekoru kırıp kıramayacağı merak konusu. Klibi haberin devamında izleyebilirsiniz.

Video