reklamı kapat

POPÜLER

Drake

Rekor dinlenmeyle Apple Music ve Spotify’ı ele geçiren isim

Çevrim içi müzik yayınları geniş kütüphaneleriyle kullanıcılara her tarzda müzik sunmaya çalışıyor. Ancak bir isim var ki hepsini ele geçirmiş durumda.

Müzik endüstrisinde popüler pek çok isim bulunuyor. Bu isimlerin ne kadar popüler olduğu ise artık sadece yaptıkları albüm satışlarıyla değil çevrim içi yayın servislerindeki dinlenme sayılarıyla da ölçülüyor. Aralarından bir isim ise sektörde adeta krallığını ilan etmiş durumda. Drake, bir hafta önce çıkardığı albümü Scorpion ile, Apple Music, Spotify, Amazon Music gibi önemli çevrim içi müzik servislerini ele geçirmenin yanı sıra rekor üstüne rekor kırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir haftada 1 milyar

Ünlü şarkıcının Instagram üzerinden paylaştığı duyuru, Drake’in bir hafta içinde dünya genelinde 1 milyarın üzerinde dinlendiğini müjdeliyor. Bir haftada bunu başaran ilk şarkıcı olarak da altı çiziliyor. Sadece Amerika’da 745,92 milyon kez dinlenen albüm aynı zamanda 732 bin kopya satarak 2018’in en büyük çıkışını yakalıyor. Tabii ünlü şarkıcı sadece haftalık rekorla da kalmamış. 24 saat içinde Apple Music’te 170 milyon, Spotify’da 132 milyon dinlenerek ilk gün rekorlarını da kırıyor. Spotify’da da neredeyse öne çıkan tüm müzik listelerinde Drake’in fotoğrafını görebilir, Top 50 gibi listelerde sayısız şarkısına denk gelebilirsiniz. Rekor çıtasını yükselten şarkıcıyı geçebilecek bir isim çıkacak mı merak konusu.