reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music J.cole

Hem Apple Music hem de Spotify’ın rekorlarını alt üst eden albüm [Dinle]

Apple Music‘in çıkış günü ilk 24 saatte en çok dinlenen albüm rekoru kırıldı. Amerika için geçerli olan bu rekora göre albüm 64,5 milyon kere dinlendi.

J.Cole‘un beşinci stüdyo albümü KOD hayranlarla buluştu ve Apple Music’teki yerini aldı. Albüm çevrim içi yayın servisinde yerini alır almaz 24 saatte ilk rekoru da kırmayı başardı. İlk 24 saat içinde tam 64,5 milyon kez yayını yapılan şarkı bir önceki rekor sahibini de ikinci sıraya itiyor. J.Cole’dan önce rekoru elinde tutan kişi ise Drake’ten başkası değil. Drake’in Views’unu yaklaşık 1 milyon yayınla ikinci sıraya iten J.Cole şu an çevrim içi müzik servisinin en popüler ismi konumunda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Herkesin dinlediği isim

Apple Music’e kıyasla 120 milyon daha fazla kullanıcısı bulunan Spotify‘dan da benzer ama daha düşük bir sonuç geldi. Hip-hop ve R&B dalındaki şarkıcının beşinci albümü KOD, Spotify Amerika’da ilk 24 saatte 36,6 milyon kez yayınlanmış. Burada da şarkıcı en çok yayınlanan albüm rekorunu kırıyor.

Çevrim içi müzik uygulamaları arasındaki rekabet ise hiç olmadığı kadar kızışmış durumda. Zira Apple, müzik alanındaki ezeli rakibi Spotify’ı kullanıcı sayısı açısından Amerika’da bu yaz geçmeyi bekliyor. Yavaş ama emin adımlarla büyüyen müzik servisinin son istatistikleri Spotify’a adeta gözdağı veriyor.