reklamı kapat

POPÜLER

Friends

Friends efsanesi geri döndü, müzikleri Spotify’da rekor kırdı

Dünyanın en popüler dizilerinden biri olan Friends‘in özel bölümü dün HBO Max’te izleyicilerle buluştu. Toplam 10 sezon yayınlanan ve 2004 yılında izleyicilere veda eden dizi Türkiye’deki izleyicilerin de beğenisini kazanmıştı.

Spotify, dün yayınlanan diziyle ilgili dikkat çekici bir veriyi paylaştı. Spotify verileri, Türkiye’deki dinleyicilerin dizi ekibinin bir araya gelişine en çok heyecanlanan ülkelerden biri olduğunu ortaya koydu. Müzik platformuna göre Türkiye, Friends müziklerini en çok dinleyen ikinci ülke oldu. Dizinin jenerik müziği olan The Rembrandts’tan ”I’ll be there for you” dünya genelinde 137 milyondan fazla dinlendi. Friends dizisinin diğer hitlerinden ”Smelly Cat” de yükselişini sürdürdü. Şarkının üç versiyonunun toplamı Spotify’da toplam 1,5 milyon kez dinlendi ve özellikle geçen haftaki dinlemelerinde büyük bir artış yaşadı.

Spotify’daki resmi Friends çalma listesinin geçen haftaki dinlenme oranı, bir önceki haftaya kıyasla yüzde 80 arttı. 18-24 yaş grubu, Spotify’da bulunan resmi Friends çalma listesini en çok dinleyen yaş grubu olarak öne çıkıyor ve bu yaş grubu toplam dinlemelerin yaklaşık beşte ikisini oluşturuyor. 18-24 yaş grubunu ise 25-29 yaş aralığı izliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye, Spotify’da bulunan resmi Friends çalma listesini en çok dinleyen ikinci ülke oldu. Diğer ülkeler ise şöyle:

Hindistan
Türkiye
Almanya
Amerika
Brezilya
İngiltere
Fransa
Filipinler
İspanya
İtalya

İlgili video

Friends: The Reunion’ın ilk fragmanı yayında