reklamı kapat

POPÜLER

Deadpool 2

Deadpool 2 gişe macerasına rekorla başladı

Beyaz perdenin en haylaz kahramanı olan Deadpool uzun bir aranın ardından geri döndü. Yeni karakterlerle farklı bir macera sunan bu filmin gişe macerası ise rekorla başladı. Böylece şımarık kahramanımızın formundan hiçbir şey kaybetmediği de ortaya çıkmış oldu.

Bildiğiniz gibi Deadpool ilk olarak 2016’da sinemaya uyarlanmıştı. Başrolünde Ryan Reynolds‘ın yer aldığı film diğer çizgi roman uyarlamalarından oldukça farklı olmasıyla dikkat çekmişti. Yetişkinlere hitap etmek üzerine tasarlanan ilk filmde bolca argo, küfür, kan ve şiddet yer alıyordu. Dolayısıyla bu tarz bir işin başarılı olup olmayacağı büyük merak konusuydu. Bu riskli tercih gişede karşılığını bulmuş ve Deadpool macerasını şahane bir kazançla tamamlamıştı. Onun başarısı daha sonra Logan’a da ilham verdi. 20th Century Fox yapımı bu film de ciddi bir başarı elde etti. Dolayısıyla Deadpool 2’nin önceki iki yapımla boy ölçüşemeyeceğini düşünenler vardı. Onların yanıldığı filmin gişe macerasının başlamasıyla ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Deadpool 2 ilk cuma gününde Amerika’da 53.3 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Böylece 18+ filmler arasında rekor kazanç elde ederek zirveyi ele geçirmiş oldu. Ondan önce uzunca bir süre Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan IT tahtını kimselere bırakmamıştı. Deadpool’un birinciliği kapması ise uzun sürmedi. Şimdi merak edilen Deadpool 2’nin ilk filmi geride bırakıp bırakamayacağı…

İlginizi çekebilir

Deadpool 2 tanıtımı